Himalaya-The Podcast Player

4.8K Ratings
Open In App
title

Dziennik Budowy Firmy wg Fox Strategy

Fox Strategy

0
Followers
0
Plays
Dziennik Budowy Firmy wg Fox Strategy

Dziennik Budowy Firmy wg Fox Strategy

Fox Strategy

0
Followers
0
Plays
OVERVIEWEPISODESYOU MAY ALSO LIKE

Details

About Us

Cześć!Witamy w podcaście „Dziennik budowy firmy wg Fox Strategy”, gdzie w ciągu kilkudziesięciominutowych odcinków będziesz mógł zapoznać się z różnymi specjalistami z zakresu marketingu i biznesu.Poruszymy tematy SEO, Ads, Contentu, zarządzania, HR, a także PM - mamy nadzieję, że będzie to dla Ciebie (i dla nas!) niezwykle inspirujące doświadczenie, a odmienne punkty widzenia pozwolą ukazać naszą codzienną pracę z różnych perspektyw.Do usłyszenia!

Latest Episodes

DBF #8: Google Moja Firma – jak to ugryźć (szybko)? [MARKETING]

Wizytówka w Google Moja Firma powinna być ważnym elementem strategii promowania lokalnej firmy w sieci. Box z najważniejszymi informacjami na temat firmy (oraz opiniami) będzie pierwszym co rzuci się w oczy po wpisaniu nazwy Twojej firmy w wyszukiwarce Google. Zarówno na desktop, jak i urządzeniach mobilnych. Mało tego, ludzie wpisujący frazy związane z profilem Twojej działalności, będą również mieli szansę trafić do Ciebie, o ile Twoja wizytówka będzie wyróżniała się na tle konkurencji i przyciągała oko.Wizytówka pojawi się również w mapach Google, a użytkownik będzie mógł wyznaczyć od razu trasę do Twojej siedziby lub zadzwonić. W dzisiejszym odcinku Dziennika Budowy Firmy dowiesz się m.in:- jak założyć konto w Google Moja Firma, skonfigurować wizytówkę i dlaczego jest to tak ważne?- w jaki sposób zoptymalizować wizytówkę?- jak zarządzać opiniami i zabiegać o nowe?- czy i w jaki sposób używać słów kluczowych?- jakie formy wyświetlania wizytówka może przybierać?- jak nie dać się naciąć na "opłaty za wizytówkę"?- jak koronawirus wpływa na funkcjonowanie wizytówek i jakie zmiany zostały wprowadzone?

26 MIN6 d ago
Comments
DBF #8: Google Moja Firma – jak to ugryźć (szybko)? [MARKETING]

DBF #7: Sztuka komunikacji w zespole. O spotkaniach feedbackowych. [BIZNES]

Co jest podstawą komunikacji w zespole? Szczera i otwarta informacja zwrotna! Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić, na co dowodem mogą być reakcje, z którymi spotykamy się opowiadając o kulturze feedbackowej w naszej firmie ;)W siódmym odcinku podcastu Dziennik Budowy Firmy według Fox Strategy, Ewelina Podrez, na bazie naszych doświadczeń, opowie:- jak zaplanować spotkania feedbackowe,- jak przygotować się do feedbacku?- jak udzielić konstruktywnego feedbacku, który będzie motywacją i kołem napędowym?- jak przyjąć feedback i co z nim zrobić, zwłaszcza gdy pełni się rolę Lidera Zespołu?

22 MIN1 w ago
Comments
DBF #7: Sztuka komunikacji w zespole. O spotkaniach feedbackowych. [BIZNES]

DBF #6: Jak użyteczność strony wpływa na proces sprzedaży i uzyskiwane przychody? [MARKETING]

Właśnie stworzyłeś swój pierwszy sklep internetowy, czekasz na spływające zamówienia i liczne zapytania o dostarczany towar. Wydawać by się mogło, że najtrudniejsze masz już za sobą, ale jak zawsze – życie szybko weryfikuje nasze przypuszczenia, zwłaszcza jeśli e-sklep nie przynosi zysków, a klienci zaczynają „odbijać” się od koszyka zakupowego. Czy jesteś pewien, że stworzony przez Ciebie e-commerce jest przyjazny dla docelowej grupy odbiorczej? Czy formularz umożliwia bezproblemowe złożenie zamówienia, czy wręcz przeciwnie – odstrasza potencjalnych klientów?Odpowiedzi na te pytania udziela Kamil Demidowski, który podczas szóstego odcinka podcastu zdradza nieco swojej wiedzy z zakresu UX.

32 MIN2 w ago
Comments
DBF #6: Jak użyteczność strony wpływa na proces sprzedaży i uzyskiwane przychody? [MARKETING]

DBF #5: HR w płaskiej strukturze. Jak działa i dlaczego warto go posiadać w małej firmie? [BIZNES]

Dział HR pełni ogromną rolę, odpowiadając między innymi za rekrutację i wdrażanie nowego pracownika w zasady działania firmy, będąc dla niego również wsparciem. W Fox Strategy dział HR współpracuje także z innymi działami w przygotowaniu ścieżki rozwoju każdego pracownika, dba o rozwój ich kompetencji i jest odpowiedzialny za organizację eventów. Jak to wygląda w małej firmie, która swój model zarządzania opiera na płaskiej strukturze? Czy taki dział jest potrzebny? Na te i inne pytania odpowiada Agata Kaliatzi.

21 MIN3 w ago
Comments
DBF #5: HR w płaskiej strukturze. Jak działa i dlaczego warto go posiadać w małej firmie? [BIZNES]

DBF #4: Jak zacząć pisać bloga firmowego? [MARKETING]

Siadasz przed ekranem komputera, z założeniem, że dziś jest dzień, w którym zaczniesz prowadzić swojego bloga firmowego. W końcu tak wielu powtarza, że jest to niezwykle obiecująca droga - zarówno pod katem wizerunkowym, jak i optymalizacyjnym. Tylko co zrobić, gdy pomimo wizji i chęci nadal nie stworzyłeś nawet jednego zdania? Czy natłok myśli (albo kompletny brak pomysłu) można okiełznać i trzymać w ryzach? Czy prowadzenie bloga ma faktycznie sens? No i w końcu co zrobić, żeby nie zniechęcić się już na starcie? W czwartym odcinku podcastu pochylimy się nieco nad contentem, a konkretniej - nad prowadzeniem bloga firmowego.

23 MINJUN 2
Comments
DBF #4: Jak zacząć pisać bloga firmowego? [MARKETING]

DBF #3: Jak zapanować nad planowaniem i realizacją zadań w małej firmie? [BIZNES]

Prowadzisz firmę, stworzyłeś zespół i zaczynasz świadczyć swoje usługi klientom. Wydawałoby się, że cała machina już działa. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy wasza codzienna praca przypomina działania zgranej grupy zorientowanej na cel? A może toniecie w organizacyjnym chaosie? W trzecim odcinku, o pierwszych krokach, które możesz podjąć w celu zapanowania nad codziennymi zadaniami, procesami, projektami oraz komunikacją, opowiada Oktawian Kitala.

28 MINMAY 26
Comments
DBF #3: Jak zapanować nad planowaniem i realizacją zadań w małej firmie? [BIZNES]

DBF #2: Zanim zaczniesz planować promocję w sieci. Krok pierwszy. [MARKETING]

Wielu przedsiębiorców, chcąc rozpocząć, czy to pozycjonowanie swojej strony w wynikach wyszukiwania Google, reklamę za pośrednictwem Google Ads, czy też kampanię w mediach społecznościowych, na początkowym etapie szuka informacji na ten temat, robi „rozeznanie rynku”. Często na etapie poznawania potrzeb klienta i jego produktu (usługi) dochodzimy do tego, że właściciel danego biznesu (np. poprzez swoją stronę internetową) nie do końca precyzyjnie jest w stanie wskazać mocne strony tego, co oferuje, nie zawsze mówi wprost o tym co wyróżnia jego produkt, jakie problemy rozwiązuje i dlaczego warto sięgnąć właśnie po jego ofertę. Tym samym, zanim zaczniemy projektować strategię, definiować cele i zastanawiać się jak dotrzeć do potencjalnych klientów, musimy zrobić krok w tył i skupić na znalezieniu odpowiedzi na kluczowe pytania, które będą definiowały nasz produkt (bądź usługę), sprawiały, że łatwiej będzie nam kreować komunikację, trafiać do właściwych odbiorców, używać precyzyjnie dobranych narzędzi i tym samym zwiększać szansę na powodzenie całej kampanii. Dzisiejszy odcinek, poprowadzony przez Katarzynę Baranowską, dedykowany jest przedsiębiorcom, którzy dopiero planują działania promocyjne w sieci oraz tym, którzy chcieliby zaktualizować strategię, dopasowując ją do swojego biznesu.

28 MINMAY 19
Comments
DBF #2: Zanim zaczniesz planować promocję w sieci. Krok pierwszy. [MARKETING]

DBF #1: Mała firma vs. koronawirus. 6 elementów zarządzania kryzysowego. [BIZNES]

Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa w zasadzie jest już faktem. O tym, jak w Fox Strategy radzimy sobie z obecną sytuacją i jakie rozwiązania sugerujemy naszym klientom na bazie naszych doświadczeń biznesowych i marketingowych, opowiadamy w pierwszym, inauguracyjnym odcinku podcastu.W podcaście wspomniane zostały następujące marki / firmy:- Mała Wielka Firma Marka Jankowskiego https://malawielkafirma.pl/ i odcinek MWF z gościnnym udziałem Eweliny Podrez: https://malawielkafirma.pl/coaching-w-malej-firmie/- Marketing i Biznes: https://marketingibiznes.pl/podcast/ i odcinek MiB z gościnnym udziałem Eweliny Podrez: https://marketingibiznes.pl/podcast/13-styl-zycia-i-osobowosc-przedsiebiorcy-maja-wplyw-na-firme-ewelina-podrez-wywiad/- Prawo dla Biznesu Piotra Kantorowskiego https://prawodlabiznesu.eu/ i odcinek PDB z gościnnym udziałem Eweliny Podrez https://prawodlabiznesu.eu/podcast/pdb-67-ewelina-podrez-seo-i-sem-w-biznesie/- Wrocławskie restauracje: Dinette https://shop.dinette.pl/ oraz RAGU https://ragu.pl/- Sklep z roślinami, od niedawna na dowóz - Mała Szklarnia: https://malaszklarnia.pl/sklep/Ewelina, specjalnie dla Słuchaczy pierwszego odcinka DBF, przygotowała również listę polecanych grup / webinarów, które obserwuje i dzięki którym nie zabraknie okazji na rozwój zarówno umiejętności marketingowych, jak i biznesowych. Pełną listę znajdziesz na stronie odcinka. https://foxstrategy.pl/podcast/biznes/firma-vs-koronawirus/

26 MINMAY 11
Comments
DBF #1: Mała firma vs. koronawirus. 6 elementów zarządzania kryzysowego. [BIZNES]
the END

Latest Episodes

DBF #8: Google Moja Firma – jak to ugryźć (szybko)? [MARKETING]

Wizytówka w Google Moja Firma powinna być ważnym elementem strategii promowania lokalnej firmy w sieci. Box z najważniejszymi informacjami na temat firmy (oraz opiniami) będzie pierwszym co rzuci się w oczy po wpisaniu nazwy Twojej firmy w wyszukiwarce Google. Zarówno na desktop, jak i urządzeniach mobilnych. Mało tego, ludzie wpisujący frazy związane z profilem Twojej działalności, będą również mieli szansę trafić do Ciebie, o ile Twoja wizytówka będzie wyróżniała się na tle konkurencji i przyciągała oko.Wizytówka pojawi się również w mapach Google, a użytkownik będzie mógł wyznaczyć od razu trasę do Twojej siedziby lub zadzwonić. W dzisiejszym odcinku Dziennika Budowy Firmy dowiesz się m.in:- jak założyć konto w Google Moja Firma, skonfigurować wizytówkę i dlaczego jest to tak ważne?- w jaki sposób zoptymalizować wizytówkę?- jak zarządzać opiniami i zabiegać o nowe?- czy i w jaki sposób używać słów kluczowych?- jakie formy wyświetlania wizytówka może przybierać?- jak nie dać się naciąć na "opłaty za wizytówkę"?- jak koronawirus wpływa na funkcjonowanie wizytówek i jakie zmiany zostały wprowadzone?

26 MIN6 d ago
Comments
DBF #8: Google Moja Firma – jak to ugryźć (szybko)? [MARKETING]

DBF #7: Sztuka komunikacji w zespole. O spotkaniach feedbackowych. [BIZNES]

Co jest podstawą komunikacji w zespole? Szczera i otwarta informacja zwrotna! Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić, na co dowodem mogą być reakcje, z którymi spotykamy się opowiadając o kulturze feedbackowej w naszej firmie ;)W siódmym odcinku podcastu Dziennik Budowy Firmy według Fox Strategy, Ewelina Podrez, na bazie naszych doświadczeń, opowie:- jak zaplanować spotkania feedbackowe,- jak przygotować się do feedbacku?- jak udzielić konstruktywnego feedbacku, który będzie motywacją i kołem napędowym?- jak przyjąć feedback i co z nim zrobić, zwłaszcza gdy pełni się rolę Lidera Zespołu?

22 MIN1 w ago
Comments
DBF #7: Sztuka komunikacji w zespole. O spotkaniach feedbackowych. [BIZNES]

DBF #6: Jak użyteczność strony wpływa na proces sprzedaży i uzyskiwane przychody? [MARKETING]

Właśnie stworzyłeś swój pierwszy sklep internetowy, czekasz na spływające zamówienia i liczne zapytania o dostarczany towar. Wydawać by się mogło, że najtrudniejsze masz już za sobą, ale jak zawsze – życie szybko weryfikuje nasze przypuszczenia, zwłaszcza jeśli e-sklep nie przynosi zysków, a klienci zaczynają „odbijać” się od koszyka zakupowego. Czy jesteś pewien, że stworzony przez Ciebie e-commerce jest przyjazny dla docelowej grupy odbiorczej? Czy formularz umożliwia bezproblemowe złożenie zamówienia, czy wręcz przeciwnie – odstrasza potencjalnych klientów?Odpowiedzi na te pytania udziela Kamil Demidowski, który podczas szóstego odcinka podcastu zdradza nieco swojej wiedzy z zakresu UX.

32 MIN2 w ago
Comments
DBF #6: Jak użyteczność strony wpływa na proces sprzedaży i uzyskiwane przychody? [MARKETING]

DBF #5: HR w płaskiej strukturze. Jak działa i dlaczego warto go posiadać w małej firmie? [BIZNES]

Dział HR pełni ogromną rolę, odpowiadając między innymi za rekrutację i wdrażanie nowego pracownika w zasady działania firmy, będąc dla niego również wsparciem. W Fox Strategy dział HR współpracuje także z innymi działami w przygotowaniu ścieżki rozwoju każdego pracownika, dba o rozwój ich kompetencji i jest odpowiedzialny za organizację eventów. Jak to wygląda w małej firmie, która swój model zarządzania opiera na płaskiej strukturze? Czy taki dział jest potrzebny? Na te i inne pytania odpowiada Agata Kaliatzi.

21 MIN3 w ago
Comments
DBF #5: HR w płaskiej strukturze. Jak działa i dlaczego warto go posiadać w małej firmie? [BIZNES]

DBF #4: Jak zacząć pisać bloga firmowego? [MARKETING]

Siadasz przed ekranem komputera, z założeniem, że dziś jest dzień, w którym zaczniesz prowadzić swojego bloga firmowego. W końcu tak wielu powtarza, że jest to niezwykle obiecująca droga - zarówno pod katem wizerunkowym, jak i optymalizacyjnym. Tylko co zrobić, gdy pomimo wizji i chęci nadal nie stworzyłeś nawet jednego zdania? Czy natłok myśli (albo kompletny brak pomysłu) można okiełznać i trzymać w ryzach? Czy prowadzenie bloga ma faktycznie sens? No i w końcu co zrobić, żeby nie zniechęcić się już na starcie? W czwartym odcinku podcastu pochylimy się nieco nad contentem, a konkretniej - nad prowadzeniem bloga firmowego.

23 MINJUN 2
Comments
DBF #4: Jak zacząć pisać bloga firmowego? [MARKETING]

DBF #3: Jak zapanować nad planowaniem i realizacją zadań w małej firmie? [BIZNES]

Prowadzisz firmę, stworzyłeś zespół i zaczynasz świadczyć swoje usługi klientom. Wydawałoby się, że cała machina już działa. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy wasza codzienna praca przypomina działania zgranej grupy zorientowanej na cel? A może toniecie w organizacyjnym chaosie? W trzecim odcinku, o pierwszych krokach, które możesz podjąć w celu zapanowania nad codziennymi zadaniami, procesami, projektami oraz komunikacją, opowiada Oktawian Kitala.

28 MINMAY 26
Comments
DBF #3: Jak zapanować nad planowaniem i realizacją zadań w małej firmie? [BIZNES]

DBF #2: Zanim zaczniesz planować promocję w sieci. Krok pierwszy. [MARKETING]

Wielu przedsiębiorców, chcąc rozpocząć, czy to pozycjonowanie swojej strony w wynikach wyszukiwania Google, reklamę za pośrednictwem Google Ads, czy też kampanię w mediach społecznościowych, na początkowym etapie szuka informacji na ten temat, robi „rozeznanie rynku”. Często na etapie poznawania potrzeb klienta i jego produktu (usługi) dochodzimy do tego, że właściciel danego biznesu (np. poprzez swoją stronę internetową) nie do końca precyzyjnie jest w stanie wskazać mocne strony tego, co oferuje, nie zawsze mówi wprost o tym co wyróżnia jego produkt, jakie problemy rozwiązuje i dlaczego warto sięgnąć właśnie po jego ofertę. Tym samym, zanim zaczniemy projektować strategię, definiować cele i zastanawiać się jak dotrzeć do potencjalnych klientów, musimy zrobić krok w tył i skupić na znalezieniu odpowiedzi na kluczowe pytania, które będą definiowały nasz produkt (bądź usługę), sprawiały, że łatwiej będzie nam kreować komunikację, trafiać do właściwych odbiorców, używać precyzyjnie dobranych narzędzi i tym samym zwiększać szansę na powodzenie całej kampanii. Dzisiejszy odcinek, poprowadzony przez Katarzynę Baranowską, dedykowany jest przedsiębiorcom, którzy dopiero planują działania promocyjne w sieci oraz tym, którzy chcieliby zaktualizować strategię, dopasowując ją do swojego biznesu.

28 MINMAY 19
Comments
DBF #2: Zanim zaczniesz planować promocję w sieci. Krok pierwszy. [MARKETING]

DBF #1: Mała firma vs. koronawirus. 6 elementów zarządzania kryzysowego. [BIZNES]

Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa w zasadzie jest już faktem. O tym, jak w Fox Strategy radzimy sobie z obecną sytuacją i jakie rozwiązania sugerujemy naszym klientom na bazie naszych doświadczeń biznesowych i marketingowych, opowiadamy w pierwszym, inauguracyjnym odcinku podcastu.W podcaście wspomniane zostały następujące marki / firmy:- Mała Wielka Firma Marka Jankowskiego https://malawielkafirma.pl/ i odcinek MWF z gościnnym udziałem Eweliny Podrez: https://malawielkafirma.pl/coaching-w-malej-firmie/- Marketing i Biznes: https://marketingibiznes.pl/podcast/ i odcinek MiB z gościnnym udziałem Eweliny Podrez: https://marketingibiznes.pl/podcast/13-styl-zycia-i-osobowosc-przedsiebiorcy-maja-wplyw-na-firme-ewelina-podrez-wywiad/- Prawo dla Biznesu Piotra Kantorowskiego https://prawodlabiznesu.eu/ i odcinek PDB z gościnnym udziałem Eweliny Podrez https://prawodlabiznesu.eu/podcast/pdb-67-ewelina-podrez-seo-i-sem-w-biznesie/- Wrocławskie restauracje: Dinette https://shop.dinette.pl/ oraz RAGU https://ragu.pl/- Sklep z roślinami, od niedawna na dowóz - Mała Szklarnia: https://malaszklarnia.pl/sklep/Ewelina, specjalnie dla Słuchaczy pierwszego odcinka DBF, przygotowała również listę polecanych grup / webinarów, które obserwuje i dzięki którym nie zabraknie okazji na rozwój zarówno umiejętności marketingowych, jak i biznesowych. Pełną listę znajdziesz na stronie odcinka. https://foxstrategy.pl/podcast/biznes/firma-vs-koronawirus/

26 MINMAY 11
Comments
DBF #1: Mała firma vs. koronawirus. 6 elementów zarządzania kryzysowego. [BIZNES]
the END
hmly
Welcome to Himalaya LearningDozens of podcourses featuring over 100 experts are waiting for you.