Himalaya: Listen. Learn. Grow.

4.8K Ratings
Open In App
title

Po Ludzku o Pieniądzach

Radosław Budnicki

4
Followers
18
Plays
Po Ludzku o Pieniądzach

Po Ludzku o Pieniądzach

Radosław Budnicki

4
Followers
18
Plays
OVERVIEWEPISODESYOU MAY ALSO LIKE

Details

About Us

„Pieniądz jest dobrym sługą, ale kiepskim panem.”Drogą do wolności finansowej są świadome decyzje. Najlepiej by były oparte na zrozumieniu, jak to wszystko działa w praktyce. W końcu mamy dostęp do stron internetowych, publikacji i materiałów z tej dziedziny. Dlaczego w takim razie nie korzystamy z wiedzy, którą mamy pod ręką?Dla wielu osób finanse to skomplikowany świat niezrozumiałych klauzul pisanych drobnym drukiem.W Internecie wystarczy kilka kliknięć, aby trafić na wielu samozwańczych guru biznesu i zarabiania. Można odnieść wrażenie, że żeby odnieść finansowy sukces, trzeba być ekspertem w tej dziedzinie i jest to świat zarezerwowany tylko dla wybranych. Nic bardziej mylnego. Radosław Budnicki, mentor i coach, twórca popularnego podcastu „Lepiej teraz” rozmawia ze swoimi gośćmi o tym, jak odnaleźć się w finansach oraz o tym, jak sprawić, aby pieniądze dobrze służyły realizacji naszych celów życiowych.Po ludzku i zrozumiale. Tak jak się o tym normalnie rozmawia ze znajomymi – bez reklamowych sloganów i naukowych definicji.Posłuchaj o tym jak zarządzać swoimi finansami. Wybierz swoją własną ścieżkę do finansowej wolności i posłuchaj jak do tego podchodzą eksperci odpowiadający na pytania Radosława Budnickiego. Zdecyduj co z wielu ofert dostępnych na rynku jest dla ciebie najlepsze, czego rzeczywiście potrzebujesz. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.Generali Investments Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. działa na podstawie decyzji Komisji Papierów Wartościowych (obecnie: Komisja Nadzoru Finansowego) z dnia 1 czerwca 1995 r., nr decyzji KPW-4073-1\95.

Latest Episodes

Odcinek 79: Z miasta na wieś i praca zdalna – jak to zrobić efektywnie? Sebastian Legenza

Dziś mam moim gościem jest Sebastian Legenza – grafik i freelancer, który wraz z rodziną przeprowadził się z miasta w góry. Sebastian opowie o tym, jak przygotować się do takiej zmiany, jak wygląda życie i praca z dala od dużego miasta oraz jak osiągnąć work-life balance. Z nagrania dowiecie się: - kim jest i czym zajmuje się Sebastian, - jak wygląda jego praca na co dzień, - jak to się stało, że wraz z żoną podjęli decyzję o zmianie miejsca zamieszkania, - jak finansowo przygotowywali się do tej zmiany, - na jak długo powinna być zaplanowana poduszka finansowa przy takiej zmianie, - jak zmieniły się koszty ich życia, - jak przeprowadzka wpłynęła na jego pracę, - jak udaje mu się osiągnąć work-life balance, - co jest podstawą do osiągnięcia work-life balance, - jak obecne środowisko wpłynęło na ich podejście do finansów, - jaką radę dałby osobom, które chciałyby przeprowadzić się z miasta na wieś. Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.

30 minNOV 3
Comments
Odcinek 79: Z miasta na wieś i praca zdalna – jak to zrobić efektywnie? Sebastian Legenza

Odcinek 78: Jak skutecznie oszczędzać pieniądze? Łukasz Tymoszuk

Dziś mam moim gościem jest Łukasz Tymoszuk z Generali Investments TFI, który opowie o oszczędzaniu i inwestowaniu w tym towarzystwie. Z nagrania dowiecie się: - kim jest i czym zajmuje się Łukasz, - dlaczego warto oszczędzać, - w jaki sposób można inwestować w Generali Investments TFI, - jak można inwestować bezpośrednio, - na czym polega takie bezpośrednie inwestowanie, - jak i kiedy można inwestować, czego potrzebujemy, aby zacząć, - czy do tego potrzebne są specjalne narzędzia, - jak nie popełnić błędów w inwestowaniu, - o co chodzi z testem MiFID, - czy inwestując bezpośrednio mogę liczyć na pomoc pracowników, - IKE i IKZE ¬– co to jest, - dlaczego warto mieć IKE i IKZE, - dlaczego warto wykorzystywać limity wpłat, - czy mogę przerwać wpłaty na IKE i IKZE, - czy mogę przenieść swoje oszczędności do innej instytucji, - jak otworzyć IKE i IKZE, - na czym polega obecna promocja na IKE i IKZE i do kiedy można z niej skorzystać? Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.

21 minOCT 27
Comments
Odcinek 78: Jak skutecznie oszczędzać pieniądze? Łukasz Tymoszuk

Odcinek 77: Jak wygląda obecna rzeczywistość z punktu widzenia ekonomii behawioralnej?K.Orlik

Dzisiaj moich gościem jest Krzysztof Orlik – Dyrektor Departamentu Sprzedaży Detalicznej w Generali Investments TFI. Rozmawiamy o tym, jak wygląda obecna rzeczywistość z punktu widzenia ekonomii behawioralnej. Z tego nagrania dowiecie się: - kim jest i czym na co dzień zajmuje si Krzysztof, - czym zajmuje się ekonomia behawioralna, - jakie pułapki w myśleniu zagrażają naszym finansom, - jak działa nasz umysł przy podejmowaniu różnych decyzji, - na czym polegają systemy operacyjne umysłu, - jakie rodzaje błędów popełniamy, - na czym polega błąd sąsiedztwa, - czym jest efekt czystej ekspozycji, - jakie błędy wiążą się z nadmierną pewnością siebie, - co może nam pomóc uniknąć takich błędów, - czy nawyki mogą działać przeciwko nam, - czy są nawyki, które przed pandemią się sprawdzały, a obecnie już nie, - jak oszczędzać w obecnym czasie. Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.

36 minOCT 20
Comments
Odcinek 77: Jak wygląda obecna rzeczywistość z punktu widzenia ekonomii behawioralnej?K.Orlik

Odcinek 76: Na czym polega patent na bogactwo wg Benjamina Franklina? Radek Budnicki

Dzisiaj nagrałem solowy odcinek, który poświęciłem Benjaminowi Franklinowi. Opowiadam o jego podejściu do pieniędzy i drodze do bogactwa. Z nagrania dowiecie się: - kim był Benjamin Franklin, - czego o nim samym możemy dowiedzieć się z jego książek, - które z jego przemyśleń i sentencji są aktualne do dziś, - jakie książki napisał, - jakie jego porady sprawdzają się też dziś, - co pisze o zadłużaniu się i kredycie, - co pisze o naturze pieniądza, - od czego według niego zależy bogactwo, - które sentencje mogą nam pomóc w drodze do bogactwa. Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.

23 minOCT 13
Comments
Odcinek 76: Na czym polega patent na bogactwo wg Benjamina Franklina? Radek Budnicki

Odcinek 75: Co ma wpływ na nasze zachowania zakupowe? Piotr Marszałkowski

Dzisiaj moich gościem jest Piotr Marszałkowski – marketer, bloger, UX-designer. Rozmawiamy o tym, jak czas pandemii i izolacji społecznej wpłynął na nasze zachowania zakupowe. Z naszej rozmowy dowiecie się: - czym zajmuje się obecnie Piotr, - czy projektując rozwiązania informatyczne dla e-commerce manipuluje się odbiorcami, - z jakimi nieetycznymi działaniami sprzedażowymi spotkał się Piotr, - dlaczego często na etapie oferty spotykamy się z trzema poziomami cenowymi, - czy można zdekodować działanie umysłu, - czym jest neuronauka, - czy życie w czasie pandemii wpłynęło na zmianę naszych zachowań zakupowych, - co zmieniło się na lepsze, a co na gorsze przez te pół roku, - jakie są okazje na rozwój w tych czasach, - w jaki sposób emocje wpływają na nasze finanse i jak możemy nimi zarządzić, aby nam służyły, - od czego zacząć pracę ze swoimi zachowaniami zakupowymi, - jakie triki można zastosować, aby zapanować nad spontanicznymi zakupami. Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.

25 minOCT 6
Comments
Odcinek 75: Co ma wpływ na nasze zachowania zakupowe? Piotr Marszałkowski

Odcinek 74: Jakie zmiany wprowadzili przedsiębiorcy, aby zapobiec stratom finansowym? M.Burnejko

Dzisiaj moich gościem jest znany przedsiębiorca, youtuber i podcaster Mirek Burnejko. Mirek zgodził się podzielić swoimi doświadczenia z prowadzenia biznesu w tym trudnym czasie. Opowie o obserwacjach oraz o swoich działaniach, jakie podjął w celu ograniczenia strat w swojej działalności. Z naszej rozmowy dowiecie się: - kim jest i czym zajmuje się Mirek, - jak Mirek rozumie biznes, - jakie skutki pandemii odczuły jego biznesy, - jaka była jego pierwsza reakcja jako przedsiębiorcy, gdy dowiedział się o ogłoszeniu pandemii, - jakie biznesy, wg Mirka, wyjdą obronną ręką z pandemii, - przykłady ciekawych zmian, które zrobili przedsiębiorcy, aby zapobiec stratom, - jakie umiejętności są najważniejsze w obecnej rzeczywistości, - czy zmieniło się jego podejście do finansów osobistych w tym roku, - czy prowadzi budżet razem z żoną, - w co inwestuje pieniądze, - czy może powiedzieć, że jest na etapie, kiedy pieniądze już pracują na niego, - od czego zależy sukces finansowy, - jakie znaczenie dla powodzenia biznesu ma marka osobista właściciela, - 5 najważniejszych wskazówek dla początkującego przedsiębiorcy. Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.

34 minSEP 29
Comments
Odcinek 74: Jakie zmiany wprowadzili przedsiębiorcy, aby zapobiec stratom finansowym? M.Burnejko

Odcinek 73: Jakie zmiany w podejściu do sukcesji nastąpiły w tym roku? Łukasz Martyniec

Dzisiaj moich gościem jest Łukasz Martyniec – prawnik specjalizujący się w prawie sukcesyjnym i wykładowca. Dziś rozmawiamy o tym, jak w czasie ostatnich miesięcy zmieniło się podejście to tematu spadków i dziedziczenia. Z naszej rozmowy dowiecie się: - kim jest i czym zajmuje się Łukasz, - czym zajmuje się kancelaria sukcesyjna, - co to takiego sukcesja, - co zmieniło się w podejściu do sukcesji w okresie pandemii, - czym wg Łukasza spowodowane jest zjawisko masowego wydziedziczanie dzieci w Hiszpanii, - kogo dotyczy sukcesja, - czym różni się prowadzenie sukcesji dla osób prywatnych od sukcesji w biznesie, - w jakim wieku są osoby, które interesują się sukcesją, - jakie są konsekwencje ignorowania spraw sukcesyjnych, - jakie błędy najczęściej popełniają osoby, które podejmują temat sukcesji, - kto może, a kto nie powinien być doradcą sukcesyjnym, - na czym polega coaching sukcesji? Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastac...

29 minSEP 22
Comments
Odcinek 73: Jakie zmiany w podejściu do sukcesji nastąpiły w tym roku? Łukasz Martyniec

Odcinek 72: Czym są szczęśliwe pieniądze Wg Kena Honda? Radek Budnicki

Dzisiaj mam dla Was odcinek solowy. Postanowiłem dzielić się z Wami od czasu do czasu wiedzą na temat pieniędzy zaczerpniętą z książek, które czytam. Mam nadzieję, że będzie to dla Was cenna inspiracja i rekomendacja. Dziś mówię o książce, która w samej Japonii została sprzedana w ponad 8 mln egzemplarzy. Z tego nagrania dowiecie się: - czym różni się wiedza internetowa na temat pieniędzy od wiedzy zaczerpniętej z książek, - gdzie szukać wartościowych lektur, - czym są szczęśliwe pieniądze, - kim jest Ken Honda i jakie ma doświadczenia zawodowe, - o czym pisze Ken, jak powstała jego książka, - jaki jest sens zarabiania pieniędzy, - w jaki sposób możemy pomnażać pieniądze, - jaka jest geneza jego książki, - jak mierzyć swój sukces, - co sprawia, że pieniądze są szczęśliwe, - jaki wpływ na pomnażanie majątku ma nasze nastawienie do pieniędzy, - czym jest majątek, a czym przepływ pieniędzy, - na czym polega zdrowa relacja z pieniędzmi, - dlaczego warto okazywać wdzięczność. Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.

23 minSEP 15
Comments
Odcinek 72: Czym są szczęśliwe pieniądze Wg Kena Honda? Radek Budnicki

Odcinek 71: Jak zabezpieczyć swój majątek przy prowadzeniu działalności gospodarczej? P.Kantorowski

Dzisiaj moich gościem jest Piotr Kantorowski – prawnik i podcaster z „Prawo dla biznesu”. Rozmawiamy o tym , jak zabezpieczyć prywatny majątek prowadząc działalność gospodarczą oraz o mitach związanych z prowadzeniem własnego biznesu. Z naszej rozmowy dowiecie się: - jak nie stracić majątku osobistego prowadząc biznes, - czy rozpoczęcie własnego biznesu wiąże się z koniecznością jego rejestracji, - czy jeśli mamy działalność nierejestrową obowiązują nas przepisy dotyczące działalności rejestrowej, takie jak np. RODO? - kto może założyć działalność nierejestrową, - czy jeśli prowadzimy działalność wpisaną do CEIDG, nasz majątek prywatny jest chroniony, - czy prowadząc spółkę z o.o. nie ponosimy odpowiedzialności finansowej za jej działania, - czy małe biznesy także mogą być spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością, - czy prowadząc sp. z o o. nie płacimy ZUS-u, - czy ma znaczenie to, jak nazwiemy naszą firmę, - czy ab...

27 minSEP 8
Comments
Odcinek 71: Jak zabezpieczyć swój majątek przy prowadzeniu działalności gospodarczej? P.Kantorowski

Odcinek 70: Jak zbudować finansową fortecę? Marcin Iwuć

Dzisiaj moich gościem jest znany bloger, podcaster i ekspert od finansów – Marcin Iwuć. Z Marcinem rozmawiam o jego nowej książce „Finansowa forteca”, o tym, na czym polega jej budowanie i czy każdy może to zrobić. Z tego nagrania dowiecie się: - co wg Marcina zmieniła pandemia w podejściu do finansów osobistych, - co pokazała nam obecna sytuacja i czy zasady dotyczące zarządzania pieniędzmi uległy zmianie czy też są ponadczasowe, - co zmieniło się w tym czasie w życiu Marcina, - czym ta książka różni się od pierwszej publikacji Marcina, - co skłoniło Marcina do napisania tej książki, - do jakiego czytelnika skierowana jest jego książka, - w czym może pomóc lektura książki, - skąd Marcin ma pewność, że ta książka pomoże w inwestowaniu, - jak rozpoznać mądre inwestowanie, - jak zbudować finansową fortecę, - jakie czynniki wpływają na jej skuteczne budowanie, - dlaczego Marcin zdecydował się pokazać swój portfel inwestycyjny, -...

35 minSEP 1
Comments
Odcinek 70: Jak zbudować finansową fortecę? Marcin Iwuć

Latest Episodes

Odcinek 79: Z miasta na wieś i praca zdalna – jak to zrobić efektywnie? Sebastian Legenza

Dziś mam moim gościem jest Sebastian Legenza – grafik i freelancer, który wraz z rodziną przeprowadził się z miasta w góry. Sebastian opowie o tym, jak przygotować się do takiej zmiany, jak wygląda życie i praca z dala od dużego miasta oraz jak osiągnąć work-life balance. Z nagrania dowiecie się: - kim jest i czym zajmuje się Sebastian, - jak wygląda jego praca na co dzień, - jak to się stało, że wraz z żoną podjęli decyzję o zmianie miejsca zamieszkania, - jak finansowo przygotowywali się do tej zmiany, - na jak długo powinna być zaplanowana poduszka finansowa przy takiej zmianie, - jak zmieniły się koszty ich życia, - jak przeprowadzka wpłynęła na jego pracę, - jak udaje mu się osiągnąć work-life balance, - co jest podstawą do osiągnięcia work-life balance, - jak obecne środowisko wpłynęło na ich podejście do finansów, - jaką radę dałby osobom, które chciałyby przeprowadzić się z miasta na wieś. Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.

30 minNOV 3
Comments
Odcinek 79: Z miasta na wieś i praca zdalna – jak to zrobić efektywnie? Sebastian Legenza

Odcinek 78: Jak skutecznie oszczędzać pieniądze? Łukasz Tymoszuk

Dziś mam moim gościem jest Łukasz Tymoszuk z Generali Investments TFI, który opowie o oszczędzaniu i inwestowaniu w tym towarzystwie. Z nagrania dowiecie się: - kim jest i czym zajmuje się Łukasz, - dlaczego warto oszczędzać, - w jaki sposób można inwestować w Generali Investments TFI, - jak można inwestować bezpośrednio, - na czym polega takie bezpośrednie inwestowanie, - jak i kiedy można inwestować, czego potrzebujemy, aby zacząć, - czy do tego potrzebne są specjalne narzędzia, - jak nie popełnić błędów w inwestowaniu, - o co chodzi z testem MiFID, - czy inwestując bezpośrednio mogę liczyć na pomoc pracowników, - IKE i IKZE ¬– co to jest, - dlaczego warto mieć IKE i IKZE, - dlaczego warto wykorzystywać limity wpłat, - czy mogę przerwać wpłaty na IKE i IKZE, - czy mogę przenieść swoje oszczędności do innej instytucji, - jak otworzyć IKE i IKZE, - na czym polega obecna promocja na IKE i IKZE i do kiedy można z niej skorzystać? Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.

21 minOCT 27
Comments
Odcinek 78: Jak skutecznie oszczędzać pieniądze? Łukasz Tymoszuk

Odcinek 77: Jak wygląda obecna rzeczywistość z punktu widzenia ekonomii behawioralnej?K.Orlik

Dzisiaj moich gościem jest Krzysztof Orlik – Dyrektor Departamentu Sprzedaży Detalicznej w Generali Investments TFI. Rozmawiamy o tym, jak wygląda obecna rzeczywistość z punktu widzenia ekonomii behawioralnej. Z tego nagrania dowiecie się: - kim jest i czym na co dzień zajmuje si Krzysztof, - czym zajmuje się ekonomia behawioralna, - jakie pułapki w myśleniu zagrażają naszym finansom, - jak działa nasz umysł przy podejmowaniu różnych decyzji, - na czym polegają systemy operacyjne umysłu, - jakie rodzaje błędów popełniamy, - na czym polega błąd sąsiedztwa, - czym jest efekt czystej ekspozycji, - jakie błędy wiążą się z nadmierną pewnością siebie, - co może nam pomóc uniknąć takich błędów, - czy nawyki mogą działać przeciwko nam, - czy są nawyki, które przed pandemią się sprawdzały, a obecnie już nie, - jak oszczędzać w obecnym czasie. Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.

36 minOCT 20
Comments
Odcinek 77: Jak wygląda obecna rzeczywistość z punktu widzenia ekonomii behawioralnej?K.Orlik

Odcinek 76: Na czym polega patent na bogactwo wg Benjamina Franklina? Radek Budnicki

Dzisiaj nagrałem solowy odcinek, który poświęciłem Benjaminowi Franklinowi. Opowiadam o jego podejściu do pieniędzy i drodze do bogactwa. Z nagrania dowiecie się: - kim był Benjamin Franklin, - czego o nim samym możemy dowiedzieć się z jego książek, - które z jego przemyśleń i sentencji są aktualne do dziś, - jakie książki napisał, - jakie jego porady sprawdzają się też dziś, - co pisze o zadłużaniu się i kredycie, - co pisze o naturze pieniądza, - od czego według niego zależy bogactwo, - które sentencje mogą nam pomóc w drodze do bogactwa. Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.

23 minOCT 13
Comments
Odcinek 76: Na czym polega patent na bogactwo wg Benjamina Franklina? Radek Budnicki

Odcinek 75: Co ma wpływ na nasze zachowania zakupowe? Piotr Marszałkowski

Dzisiaj moich gościem jest Piotr Marszałkowski – marketer, bloger, UX-designer. Rozmawiamy o tym, jak czas pandemii i izolacji społecznej wpłynął na nasze zachowania zakupowe. Z naszej rozmowy dowiecie się: - czym zajmuje się obecnie Piotr, - czy projektując rozwiązania informatyczne dla e-commerce manipuluje się odbiorcami, - z jakimi nieetycznymi działaniami sprzedażowymi spotkał się Piotr, - dlaczego często na etapie oferty spotykamy się z trzema poziomami cenowymi, - czy można zdekodować działanie umysłu, - czym jest neuronauka, - czy życie w czasie pandemii wpłynęło na zmianę naszych zachowań zakupowych, - co zmieniło się na lepsze, a co na gorsze przez te pół roku, - jakie są okazje na rozwój w tych czasach, - w jaki sposób emocje wpływają na nasze finanse i jak możemy nimi zarządzić, aby nam służyły, - od czego zacząć pracę ze swoimi zachowaniami zakupowymi, - jakie triki można zastosować, aby zapanować nad spontanicznymi zakupami. Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.

25 minOCT 6
Comments
Odcinek 75: Co ma wpływ na nasze zachowania zakupowe? Piotr Marszałkowski

Odcinek 74: Jakie zmiany wprowadzili przedsiębiorcy, aby zapobiec stratom finansowym? M.Burnejko

Dzisiaj moich gościem jest znany przedsiębiorca, youtuber i podcaster Mirek Burnejko. Mirek zgodził się podzielić swoimi doświadczenia z prowadzenia biznesu w tym trudnym czasie. Opowie o obserwacjach oraz o swoich działaniach, jakie podjął w celu ograniczenia strat w swojej działalności. Z naszej rozmowy dowiecie się: - kim jest i czym zajmuje się Mirek, - jak Mirek rozumie biznes, - jakie skutki pandemii odczuły jego biznesy, - jaka była jego pierwsza reakcja jako przedsiębiorcy, gdy dowiedział się o ogłoszeniu pandemii, - jakie biznesy, wg Mirka, wyjdą obronną ręką z pandemii, - przykłady ciekawych zmian, które zrobili przedsiębiorcy, aby zapobiec stratom, - jakie umiejętności są najważniejsze w obecnej rzeczywistości, - czy zmieniło się jego podejście do finansów osobistych w tym roku, - czy prowadzi budżet razem z żoną, - w co inwestuje pieniądze, - czy może powiedzieć, że jest na etapie, kiedy pieniądze już pracują na niego, - od czego zależy sukces finansowy, - jakie znaczenie dla powodzenia biznesu ma marka osobista właściciela, - 5 najważniejszych wskazówek dla początkującego przedsiębiorcy. Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.

34 minSEP 29
Comments
Odcinek 74: Jakie zmiany wprowadzili przedsiębiorcy, aby zapobiec stratom finansowym? M.Burnejko

Odcinek 73: Jakie zmiany w podejściu do sukcesji nastąpiły w tym roku? Łukasz Martyniec

Dzisiaj moich gościem jest Łukasz Martyniec – prawnik specjalizujący się w prawie sukcesyjnym i wykładowca. Dziś rozmawiamy o tym, jak w czasie ostatnich miesięcy zmieniło się podejście to tematu spadków i dziedziczenia. Z naszej rozmowy dowiecie się: - kim jest i czym zajmuje się Łukasz, - czym zajmuje się kancelaria sukcesyjna, - co to takiego sukcesja, - co zmieniło się w podejściu do sukcesji w okresie pandemii, - czym wg Łukasza spowodowane jest zjawisko masowego wydziedziczanie dzieci w Hiszpanii, - kogo dotyczy sukcesja, - czym różni się prowadzenie sukcesji dla osób prywatnych od sukcesji w biznesie, - w jakim wieku są osoby, które interesują się sukcesją, - jakie są konsekwencje ignorowania spraw sukcesyjnych, - jakie błędy najczęściej popełniają osoby, które podejmują temat sukcesji, - kto może, a kto nie powinien być doradcą sukcesyjnym, - na czym polega coaching sukcesji? Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastac...

29 minSEP 22
Comments
Odcinek 73: Jakie zmiany w podejściu do sukcesji nastąpiły w tym roku? Łukasz Martyniec

Odcinek 72: Czym są szczęśliwe pieniądze Wg Kena Honda? Radek Budnicki

Dzisiaj mam dla Was odcinek solowy. Postanowiłem dzielić się z Wami od czasu do czasu wiedzą na temat pieniędzy zaczerpniętą z książek, które czytam. Mam nadzieję, że będzie to dla Was cenna inspiracja i rekomendacja. Dziś mówię o książce, która w samej Japonii została sprzedana w ponad 8 mln egzemplarzy. Z tego nagrania dowiecie się: - czym różni się wiedza internetowa na temat pieniędzy od wiedzy zaczerpniętej z książek, - gdzie szukać wartościowych lektur, - czym są szczęśliwe pieniądze, - kim jest Ken Honda i jakie ma doświadczenia zawodowe, - o czym pisze Ken, jak powstała jego książka, - jaki jest sens zarabiania pieniędzy, - w jaki sposób możemy pomnażać pieniądze, - jaka jest geneza jego książki, - jak mierzyć swój sukces, - co sprawia, że pieniądze są szczęśliwe, - jaki wpływ na pomnażanie majątku ma nasze nastawienie do pieniędzy, - czym jest majątek, a czym przepływ pieniędzy, - na czym polega zdrowa relacja z pieniędzmi, - dlaczego warto okazywać wdzięczność. Zapraszam do wysłuchania. Treści prezentowane w podcastach „Po ludzku o pieniądzach” są opiniami prowadzącego i jego gości i odzwierciedlają ich osobiste poglądy. Nie należy interpretować ich jako opinii lub stanowiska Generali Investments TFI S.A. Spółka nie ponosi odpowiedzialności za trafność oraz kompletność informacji przekazywanych przez prowadzącego i jego rozmówców.

23 minSEP 15
Comments
Odcinek 72: Czym są szczęśliwe pieniądze Wg Kena Honda? Radek Budnicki

Odcinek 71: Jak zabezpieczyć swój majątek przy prowadzeniu działalności gospodarczej? P.Kantorowski

Dzisiaj moich gościem jest Piotr Kantorowski – prawnik i podcaster z „Prawo dla biznesu”. Rozmawiamy o tym , jak zabezpieczyć prywatny majątek prowadząc działalność gospodarczą oraz o mitach związanych z prowadzeniem własnego biznesu. Z naszej rozmowy dowiecie się: - jak nie stracić majątku osobistego prowadząc biznes, - czy rozpoczęcie własnego biznesu wiąże się z koniecznością jego rejestracji, - czy jeśli mamy działalność nierejestrową obowiązują nas przepisy dotyczące działalności rejestrowej, takie jak np. RODO? - kto może założyć działalność nierejestrową, - czy jeśli prowadzimy działalność wpisaną do CEIDG, nasz majątek prywatny jest chroniony, - czy prowadząc spółkę z o.o. nie ponosimy odpowiedzialności finansowej za jej działania, - czy małe biznesy także mogą być spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością, - czy prowadząc sp. z o o. nie płacimy ZUS-u, - czy ma znaczenie to, jak nazwiemy naszą firmę, - czy ab...

27 minSEP 8
Comments
Odcinek 71: Jak zabezpieczyć swój majątek przy prowadzeniu działalności gospodarczej? P.Kantorowski

Odcinek 70: Jak zbudować finansową fortecę? Marcin Iwuć

Dzisiaj moich gościem jest znany bloger, podcaster i ekspert od finansów – Marcin Iwuć. Z Marcinem rozmawiam o jego nowej książce „Finansowa forteca”, o tym, na czym polega jej budowanie i czy każdy może to zrobić. Z tego nagrania dowiecie się: - co wg Marcina zmieniła pandemia w podejściu do finansów osobistych, - co pokazała nam obecna sytuacja i czy zasady dotyczące zarządzania pieniędzmi uległy zmianie czy też są ponadczasowe, - co zmieniło się w tym czasie w życiu Marcina, - czym ta książka różni się od pierwszej publikacji Marcina, - co skłoniło Marcina do napisania tej książki, - do jakiego czytelnika skierowana jest jego książka, - w czym może pomóc lektura książki, - skąd Marcin ma pewność, że ta książka pomoże w inwestowaniu, - jak rozpoznać mądre inwestowanie, - jak zbudować finansową fortecę, - jakie czynniki wpływają na jej skuteczne budowanie, - dlaczego Marcin zdecydował się pokazać swój portfel inwestycyjny, -...

35 minSEP 1
Comments
Odcinek 70: Jak zbudować finansową fortecę? Marcin Iwuć
success toast
Welcome to Himalaya LearningClick below to download our app for better listening experience.Download App