Himalaya: Listen. Learn. Grow.

4.8K Ratings
Open In App
title

Nowa Wspaniała Planeta Ziemia

Tomasz J. Kalinowski

Followers
Plays
Nowa Wspaniała Planeta Ziemia
53 min2019 FEB 11
Play Episode
Comments
title

Details


2040 Ludzie na planecie, poznali swoich opiekunów.
Witam słuchaczy w czternastym odcinku podcastu Nowa Wspaniała Planeta Ziemia. Temat, który zamierzam przestawić, jest niezmiernie ciekawy, i został skrócony do 15 tysięcy znaków, ale mimo to ten odcinek jest najdłuższym do tej pory zrealizowanym przeze mnie. Dlatego będzie podzielony na cztery części i epilog. Epilog, to spojrzenie na cały temat z większej perspektywy, z pewnego oddalenia. Nowością w tym odcinku podcastu, jest wzbogacenie go o podkład muzyczny. Zapraszam do wysłuchania.
Część pierwsza – Bruce Lipton.
Bruce Lipton, amerykański biolog. Ukończył doktorat z biologii na uniwersytecie w Virginia w roku 1971. Najbardziej znany z promowania idei, że na ekspresję genów mogą wpływać czynniki środowiskowe. Głównym obszarem zainteresowań Brusa jest nowa biologia. Bruce twierdzi, że warunki środowiskowe determinują rozwój żywych komórek. Przytacza własny eksperyment, który wygląda tak : rozdziela trzy jednakowe genetycznie komórki, do trzech szalek Petriego. Każda jest w innym środowisku zewnętrznym, oznaczonych A, B i C. Następuje podział komórek. Rozwijają się trzy różne – tu brakuje mi słowa – różne organizmy. W szalce A powstaje kość, w B powstaje mięsień, a w C powstaje coś innego. Jaki wniosek?
To nie tylko kod genetyczny DNA określa organizm. Środowisko ma decydujący wpływ na rozwój. Otoczenie komórki, otoczenie organizmu. Brus idzie dalej w rozważaniach, gdyż twierdzi, że warunki mogą powodować zmianę kodu DNA komórki. Samo programowanie własnego kodu genetycznego organizmu. To zupełnie, tak jakby człowiek za swojego życia mógł ciągle modyfikować własne DNA.
Wreszcie, naukowiec łączy ze sobą świadomość i materię. Skoro warunki takie jak wilgotność czy temperatura wpływają na rozwój. To dlaczego nie warunki wewnętrzne. Coś co nie ma związku z czynnikiem zewnętrznym organizmu. Twierdzi, że tym środowiskiem mogą być uczucia, myśli, emocje. Świadomość może wpływać na zmianę w organizmie. Tak, jakby powiedzieć pacjentom szpitala : wasza rekonwalescencja, zależy od waszych emocji. Pozytywne będą skracać długość, negatywne będą wydłużać czas zdrowienia. Lipton uważa, że możliwe jest całkowite wyleczenie, bez jakiejkolwiek tabletki. Umysł ma decydujący wpływ nad materią. Przytacza przykład tabletki statyny, które mają 5% skuteczności oraz 25% efektów ubocznych. Twierdzi, że większość tabletek opierają się na efekcie placebo. Tak naprawdę świadomość leczy. Ale gdzie jest świadomość?
Naukowiec, opublikował setki filmów, w których opowiada o nowoczesnej biologii od 30 lat. Trudno jest mi ustalić na którym filmie Liptona widziałem tę wypowiedz, ale brzmi ona mniej więcej tak. Mózg człowieka, nie jest miejscem w którym powstaje świadomość. Istnieje centralna świadomość, centralny super komputer. Świadomość jest jedna dla wszystkich ludzi i ulokowana rzecz jasna poza ich głowami. Sytuacja przedstawia się podobnie do telewizora i telewizji publicznej. Ludzie posiadają, w głowach odbiorniki telewizyjne z antenami, które odbierają sygnał telewizyjny od centralnego nadajnika. Utrata świadomości, jest podobna do utraty odbioru sygnału z anteny w telewizorze i utraty odbierania programu telewizyjnego. Ekran zaczyna być pusty. Przestajemy widzieć na ekranie telewizora program, gdyż nie mamy połączenia z nadajnikiem stacji telewizyjnej. Świadomość w dalszym ciągu jest, istnieje nieprzerwanie, ulokowana w nadajniku stacji telewizyjnej. Człowiek ma tylko przerwę w odbiorze sygnału. Czyli ciało człowieka przestaje łączyć się z nadajnikiem świadomości. Sama świadomość jest ulokowana poza naszym ciałem, nie jest możliwe aby znikła. Świadomość, trwa nieprzerwanie.
Część druga – Tom Campbell
Tom jest fizykiem, wykładowcą i autorem Mojej Wielkiej Teorii Wszystkiego, która jednoczy ogólną teorię względności, mechanikę kwantową i pochodzenie świadomości. Tom miał długą karierę jako naukowiec i fizyk.