Himalaya: Listen. Learn. Grow.

4.8K Ratings
Open In App
title

Nowa Wspaniała Planeta Ziemia

Tomasz J. Kalinowski

Followers
Plays
Nowa Wspaniała Planeta Ziemia
2 min2018 OCT 24
Play Episode
Comments
title

Details


2036 Ludzie utracili możliwość rozmnażania metodami naturalnymi. Uszkodzenia genetyczne komórek odpowiedzialnych za płodność stała się tak duża, że naturalne metody poczęcia stały się niemożliwe. Utworzono specjalne instytuty sztucznego zapłodnienia, które pozwalają w sposób automatyczny rozwiązać ten problem.
Bezpłodność stała się także problemem męskim. Typowy przyszły ojciec, będzie zmuszony otrzymać na e-recepcie kod autoryzacyjny, który pozwoli mu z Internetu pobrać plik komputerowy. Taki plik, będzie mógł wydrukować na swojej domowej drukarce 3D, dzięki temu stanie się posiadaczem nano botów, zwanych sperm botami, które pomogą w problemie niepłodności mężczyzn. Wydrukowane sperm boty połyka i już po kilku godzinach staje się płodny, gdyż sperm boty, przedostają się do wnętrza krwiobiegu i do jąder.
Zobacz jak to się zaczęło w 2016 roku.
Grupa naukowców z niemieckiego Instytut Zintegrowanej Nano Nauki w IFW Drezno skonstruowała sperm boty. Jak widać na wideo, są nimi małe spirale, które mają zdolność łączenia się z plemnikiem, i potrafią kierować nim, w celu zapłodnienia. Spermo boty mają być stosowane w przypadkach, gdy nasienie jest zdrowe, ale nie posiada zdolności poruszania, tak zwane leniwe. Obecnie testy wykonywane są na zwierzętach. Naukowcy używają technologii 3D laserowej litografii do tworzenia skręconych spirali, potem pokrywają nono powłoką magnetyczną. Naukowcom udało się osiągnąć sukces w warunkach laboratorium.
Teraz kolej na ludzi.