Himalaya: Listen. Learn. Grow.

4.8K Ratings
Open In App
title

Jagodowy Podcast

Doradca Jagodowy

0
Followers
0
Plays
Jagodowy Podcast

Jagodowy Podcast

Doradca Jagodowy

0
Followers
0
Plays
OVERVIEWEPISODESYOU MAY ALSO LIKE

Details

About Us

Podcast dla plantatorów roślin jagodowych, oraz osób, które rozważają rozpoczęcie upraw jagodowych (maliny, jerzyny lub truskawki).

Latest Episodes

Odc. 6: Ochrona truskawek przed przymrozkami, uszkodzenia herbicydowe i nawożenie

Ten odcinek jest zapisem webinaru z 1 kwietnia 2020 roku. Omawialiśmy w nim problem przymrozków, uszkodzeń herbicydowych, oraz kwestie związane z doborem nawozów i technologii nawożenia. Poza tematami, które przygotowaliśmy na ten webinar, pojawiło się wiele pytań od uczestników. Między innymi, pojawiło się pytanie, czy lepiej stosować nawóz wieloskładnikowy, czy nawozy zawierające 1,2, lub 3 składniki pokarmowe, co zaowocowało bardzo żywą dyskusją. Zapraszamy do słuchania! Podsumowanie Stosowanie herbicydów ma zawsze ujemny wpływ na rośliny, choć nie zawsze możemy to zauważyć. Zależy to przede wszystkim od warunków pogodowych. Jednak niezależnie od nich, stosowanie herbicydów może zmniejszyć plon nawet o 40%. Aby zapobiegać uszkodzeniom przymrozkowym w okresie wczesnej wiosny, które są nieodłączne uprawom jagodowym w naszej strefie geograficznej, należy regularnie stosować zabiegi wzmacniające (przed przymrozkami) oraz biostymulujące (po ustąpieniu przymrózków). Zabiegi najlepiej przeprowadzać w blokach. Właściwe nawożenie uprawy truskawek opiera się na nawozach wieloskładnikowych, które kompleksowo odżywiają roślimy. Nawozy 1 lub 2-składnikowe nie będą wystarczające. Jagodowy Podcast dostępny jest też: W Spotify W serwisie Spreaker – pobierz aplikację Spreaker dla Androida i iPhone w serwisie Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i iPhone pobierając aplikację do słuchania podcastów na Androida, np. Podcast Addict, Podcasts Go, Google Podcasts, The Podcast App pobierając aplikację do słuchania podcastów na iPhone, np. Overcast, Pocket Casts, Castro, The Podcast App Pobierz plik mp3 Poprzez specjalny RSS A jeśli spodobał Ci się ten odcinek, będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

99 MINJUL 15
Comments
Odc. 6: Ochrona truskawek przed przymrozkami, uszkodzenia herbicydowe i nawożenie

Odc. 5: Bieżące problemy plantatorów i jak sobie z nimi radzić

Ten odcinek to zapis naszego webinaru, który przeprowadziliśmy na Facebook’u 19 czerwca 2020 r. Podczas nagrania omawialiśmy bieżące problemy plantatorów, związane przede wszystkim ze zmianą warunków pogodowych i częstymi opadami deszczu. Zmiana warunków atmosferycznych, bardzo sprzyja rozwojowi groźnych chorób. W tym szarej pleśni, której na plantacjach truskawek sprawcą jest grzyb Botrytis cinerea. Ryzyko infekcji ze strony szarej pleśni, jaki i przebieg aktualnych warunków atmosferycznych, były tematami głównymi naszego webinaru. Dodatkowo, naszym gościem był Adam Borzęcki z firmy Boryna, więc omówiliśmy, jak różne odmiany radzą sobie w tych warunkach i które z nich znoszą je najlepiej. Podsumowanie Aktualny sezon jest skrajnie niekorzystny. Po przymrozkowej i suchej wiośnie doświadczamy obecnie dużej ilości opadów, przy jednoczesnych wysokich temperaturach. To prowadzi do rozwoju szarej pleśni, a na niektórych plantacjach pojawia się także skórzasta zgnilizna owoców czy antraknoza truskawki.. Przez zaleganie dużych ilości wody plantatorzy pytają, jak w takich warunkach prowadzić fertygację. Odpowiedź jest prosta – nie prowadzimy fertygacji kiedy woda zalega na powierzchni, ponieważ mamy nadmiar uwilgocenia. Należy się skupić w tej sytuacji na odprowadzaniu wody, która w zbyt dużej ilości może zniszczyć system korzeniowy. Przy ratowaniu roślin pomogą nam nawozy oparte na fosforynach, kwasy humusowe oraz aminokwasy, które pomogą pobudzić system korzeniowy do regeneracji. Jagodowy Podcast dostępny jest też: W Spotify W serwisie Spreaker – pobierz aplikację Spreaker dla Androida i iPhone w serwisie Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i iPhone pobierając aplikację do słuchania podcastów na Androida, np. Podcast Addict, Podcasts Go, Google Podcasts, The Podcast App pobierając aplikację do słuchania podcastów na iPhone, np. Overcast, Pocket Casts, Castro, The Podcast App Pobierz plik mp3 Poprzez specjalny RSS A jeśli spodobał Ci się ten odcinek, będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

128 MINJUL 1
Comments
Odc. 5: Bieżące problemy plantatorów i jak sobie z nimi radzić

Odc. 4: Omawiamy odmiany truskawek i sposoby na walkę ze szkodnikami

Ten odcinek to zapis naszego webinaru, który przeprowadziliśmy na Facebook’u 15 maja 2020 r. Podczas nagrania odpowiadaliśmy na pytania, które zadawali nam uczestnicy webinaru, którymi – zgodnie z naszymi przewidywaniami – zostaliśmy wręcz zasypani. Zaprosiliśmy więc do pomocy Adama Borzęckiego z firmy Boryna, który również uczestniczył w dyskusji. Dużo miejsca poświęciliśmy: omówieniu różnych odmian truskawek, skupiając się głównie na dwóch odmianach – Alba i Verdi; sposobom na walkę ze szkodnikami, które w obecnym sezonie są prawdziwą plagą wśród zbiorów truskawek; naszym doświadczeniom w wykorzystaniu podłoża Carbohort w testowych uprawach, w ramach projektu Berry Tech 2020 Zapraszamy do słuchania! Jagodowy Podcast dostępny jest też: W Spotify W serwisie Spreaker – pobierz aplikację Spreaker dla Androida i iPhone w serwisie Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i iPhone pobierając aplikację do słuchania podcastów na Androida, np. Podcast Addict, Podcasts Go, Google Podcasts, The Podcast App pobierając aplikację do słuchania podcastów na iPhone, np. Overcast, Pocket Casts, Castro, The Podcast App Pobierz plik mp3 Poprzez specjalny RSS A jeśli spodobał Ci się ten odcinek, będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

131 MINJUN 17
Comments
Odc. 4: Omawiamy odmiany truskawek i sposoby na walkę ze szkodnikami

Odc. 3: Zwiększanie trwałości owoców w obrocie (shelf-life)

Ten odcinek to zapis naszego webinaru, który przeprowadzilismy na Facebook’u 29 maja 2020 r. Podczas nagrania omawialiśmy: bieżącą sytuację na plantacji truskawek dla odmian, które są aktualnie w okresie intensywnego kwitnienia; sposoby na poprawę jędrności i trwałości owoców w obrocie (z ang. shelf-life). Gościem specjalnym webinaru był Szymon Kamiński z firmy BioAgris – ekspert w zakresie przechowywania jabłek. Zapytaliśmy Szymona jakie praktyki z przygotowywania do przechowywania, oraz samego przechowywania jabłek, możemy wykorzystać w przypadku truskawek. Trzy najważniejsze wnioski z tego nagrania: 1. Na poprawę trwałości pozbiorczej owoców wpływają przede wszystkim: * dobór odpowiedniej odmiany; * dobór odpowiedniej technologii – głównie nawożenia, nawadniania i uprawa w tunelu; * zabiegi wzmacniające trwałość owoców, z użyciem preparatów wapniowych i krzemowych; 2. Aby nie popsuć jakości owoców, bezpośrednio po zbiorze warto je schłodzić, korzystając z metod omówionych w nagraniu. 3. Opakowania handlowe z jednej strony powinny być estetyczne i zachęcać do zakupu, jednak z drugiej strony muszą również zapewniać odpowiednią jakość przechowywania. Szczególnie w przypadku transportu na rynki zagraniczne. Jagodowy Podcast dostępny jest też: W Spotify W serwisie Spreaker – pobierz aplikację Spreaker dla Androida i iPhone w serwisie Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i iPhone pobierając aplikację do słuchania podcastów na Androida, np. Podcast Addict, Podcasts Go, Google Podcasts, The Podcast App pobierając aplikację do słuchania podcastów na iPhone, np. Overcast, Pocket Casts, Castro, The Podcast App Pobierz plik mp3 Poprzez specjalny RSS A jeśli spodobał Ci się ten odcinek, będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

135 MINJUN 3
Comments
Odc. 3: Zwiększanie trwałości owoców w obrocie (shelf-life)

Odc. 2: Nawadnianie, fertygacja i biostymulacja uszkodzeń poprzymrozkowych

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania drugiego odcinka Jagodowego Podcastu! W tym odcinku rozmawiamy o: – nawadnianiu plantacji – technikach nawadniania – fertygacji i łączeniu jej z nawadnianiem – biostymulacja uszkodzeń poprzymrozkowych To nagranie jest zapisem webinaru, który przeprowadziliśmy na stronie Doradca Jagodowy na Facebooku. W czasie nagrywania tego webinaru byliśmy w okresie po bardzo intensywnych przymrozkach (nawet do -10 stopni przy gruncie), przez co uprawy potrzebowały intensywnego wspomagania. Omawialiśmy też nietypowe zjawiska, które zaobserwowaliśmy podczas lustracji plantacji. Plantatorzy często doszukiwali się innych zjawisk, a były one spowodowane właśnie przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Trzy najważniejsze wniski z tego nagrania: * Biostymulacja po przymrozkach musi być regularna i równomierna. Nie jeden zabieg, a cały blok zabiegowy. * Nawadnianie – rekomendujemy nawadnianie kroplowe, ponieważ deszczowanie może sprawiać ...

140 MINMAY 13
Comments
Odc. 2: Nawadnianie, fertygacja i biostymulacja uszkodzeń poprzymrozkowych

Odc. 1: Jak chronić rośliny w okresie kwitnienia

Zapraszam Cię do pierwszego odcinka Jagodowego podcastu! W tym odcinku rozmawiamy o: – ochronie roślin przed szarą pleśnią – ochronie roślin przed antraknozą – problemie występowania larwy opuchlaka na plantacjach truskawki – zabiegach dokarmiania pozakorzeniowego w okresie kwitnienia To nagranie jest zapisem webinaru, który przeprowadziliśmy na stronie Doradca Jagodowy na Facebooku. Omówiliśmy wiele ważnych, bieżących spraw związanych z okresem kwitenienia i nagłą zmianą pogody. Po ciepłym, suchym kwietniu, pierwsze dni maja przyniosły ochłodzenie i opady, a to spowodowało szereg problemów na plantacjach. Trzy najważniejsze wnioski z tego nagrania: * Lustruj plantację i patrzcie na bieżącą sytuację – wszelkie niekorzystne zmiany w roślinach wychwycisz na wczesnym etapie rozwoju. A im szybciej zareagujesz, tym większej ilości szkód zapobiegniesz. * Sprawdzajcie przebieg pogody – regularne śledzenie zmian pozwoli Wam szybko zareagować na zmie...

122 MINMAY 13
Comments
Odc. 1: Jak chronić rośliny w okresie kwitnienia

Rusza Jagodowy Podcast!

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego – wstępnego odcinka podcastu! Dowiesz się kim jesteśmy, o czym będziemy mówić i dlaczego warto słuchać kolejnych odcinków. Jagodowy Podcast dostępny jest też: W Spotify W serwisie Spreaker – pobierz aplikację Spreaker dla Androida i iPhone w serwisie Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i iPhone pobierając aplikację do słuchania podcastów na Androida, np. Podcast Addict, Podcasts Go, Google Podcasts, The Podcast App pobierając aplikację do słuchania podcastów na iPhone, np. Overcast, Pocket Casts, Castro, The Podcast App Pobierz plik mp3 Poprzez specjalny RSS A jeśli spodobał Ci się ten odcinek, będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

8 MINMAY 8
Comments
Rusza Jagodowy Podcast!
the END

Latest Episodes

Odc. 6: Ochrona truskawek przed przymrozkami, uszkodzenia herbicydowe i nawożenie

Ten odcinek jest zapisem webinaru z 1 kwietnia 2020 roku. Omawialiśmy w nim problem przymrozków, uszkodzeń herbicydowych, oraz kwestie związane z doborem nawozów i technologii nawożenia. Poza tematami, które przygotowaliśmy na ten webinar, pojawiło się wiele pytań od uczestników. Między innymi, pojawiło się pytanie, czy lepiej stosować nawóz wieloskładnikowy, czy nawozy zawierające 1,2, lub 3 składniki pokarmowe, co zaowocowało bardzo żywą dyskusją. Zapraszamy do słuchania! Podsumowanie Stosowanie herbicydów ma zawsze ujemny wpływ na rośliny, choć nie zawsze możemy to zauważyć. Zależy to przede wszystkim od warunków pogodowych. Jednak niezależnie od nich, stosowanie herbicydów może zmniejszyć plon nawet o 40%. Aby zapobiegać uszkodzeniom przymrozkowym w okresie wczesnej wiosny, które są nieodłączne uprawom jagodowym w naszej strefie geograficznej, należy regularnie stosować zabiegi wzmacniające (przed przymrozkami) oraz biostymulujące (po ustąpieniu przymrózków). Zabiegi najlepiej przeprowadzać w blokach. Właściwe nawożenie uprawy truskawek opiera się na nawozach wieloskładnikowych, które kompleksowo odżywiają roślimy. Nawozy 1 lub 2-składnikowe nie będą wystarczające. Jagodowy Podcast dostępny jest też: W Spotify W serwisie Spreaker – pobierz aplikację Spreaker dla Androida i iPhone w serwisie Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i iPhone pobierając aplikację do słuchania podcastów na Androida, np. Podcast Addict, Podcasts Go, Google Podcasts, The Podcast App pobierając aplikację do słuchania podcastów na iPhone, np. Overcast, Pocket Casts, Castro, The Podcast App Pobierz plik mp3 Poprzez specjalny RSS A jeśli spodobał Ci się ten odcinek, będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

99 MINJUL 15
Comments
Odc. 6: Ochrona truskawek przed przymrozkami, uszkodzenia herbicydowe i nawożenie

Odc. 5: Bieżące problemy plantatorów i jak sobie z nimi radzić

Ten odcinek to zapis naszego webinaru, który przeprowadziliśmy na Facebook’u 19 czerwca 2020 r. Podczas nagrania omawialiśmy bieżące problemy plantatorów, związane przede wszystkim ze zmianą warunków pogodowych i częstymi opadami deszczu. Zmiana warunków atmosferycznych, bardzo sprzyja rozwojowi groźnych chorób. W tym szarej pleśni, której na plantacjach truskawek sprawcą jest grzyb Botrytis cinerea. Ryzyko infekcji ze strony szarej pleśni, jaki i przebieg aktualnych warunków atmosferycznych, były tematami głównymi naszego webinaru. Dodatkowo, naszym gościem był Adam Borzęcki z firmy Boryna, więc omówiliśmy, jak różne odmiany radzą sobie w tych warunkach i które z nich znoszą je najlepiej. Podsumowanie Aktualny sezon jest skrajnie niekorzystny. Po przymrozkowej i suchej wiośnie doświadczamy obecnie dużej ilości opadów, przy jednoczesnych wysokich temperaturach. To prowadzi do rozwoju szarej pleśni, a na niektórych plantacjach pojawia się także skórzasta zgnilizna owoców czy antraknoza truskawki.. Przez zaleganie dużych ilości wody plantatorzy pytają, jak w takich warunkach prowadzić fertygację. Odpowiedź jest prosta – nie prowadzimy fertygacji kiedy woda zalega na powierzchni, ponieważ mamy nadmiar uwilgocenia. Należy się skupić w tej sytuacji na odprowadzaniu wody, która w zbyt dużej ilości może zniszczyć system korzeniowy. Przy ratowaniu roślin pomogą nam nawozy oparte na fosforynach, kwasy humusowe oraz aminokwasy, które pomogą pobudzić system korzeniowy do regeneracji. Jagodowy Podcast dostępny jest też: W Spotify W serwisie Spreaker – pobierz aplikację Spreaker dla Androida i iPhone w serwisie Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i iPhone pobierając aplikację do słuchania podcastów na Androida, np. Podcast Addict, Podcasts Go, Google Podcasts, The Podcast App pobierając aplikację do słuchania podcastów na iPhone, np. Overcast, Pocket Casts, Castro, The Podcast App Pobierz plik mp3 Poprzez specjalny RSS A jeśli spodobał Ci się ten odcinek, będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

128 MINJUL 1
Comments
Odc. 5: Bieżące problemy plantatorów i jak sobie z nimi radzić

Odc. 4: Omawiamy odmiany truskawek i sposoby na walkę ze szkodnikami

Ten odcinek to zapis naszego webinaru, który przeprowadziliśmy na Facebook’u 15 maja 2020 r. Podczas nagrania odpowiadaliśmy na pytania, które zadawali nam uczestnicy webinaru, którymi – zgodnie z naszymi przewidywaniami – zostaliśmy wręcz zasypani. Zaprosiliśmy więc do pomocy Adama Borzęckiego z firmy Boryna, który również uczestniczył w dyskusji. Dużo miejsca poświęciliśmy: omówieniu różnych odmian truskawek, skupiając się głównie na dwóch odmianach – Alba i Verdi; sposobom na walkę ze szkodnikami, które w obecnym sezonie są prawdziwą plagą wśród zbiorów truskawek; naszym doświadczeniom w wykorzystaniu podłoża Carbohort w testowych uprawach, w ramach projektu Berry Tech 2020 Zapraszamy do słuchania! Jagodowy Podcast dostępny jest też: W Spotify W serwisie Spreaker – pobierz aplikację Spreaker dla Androida i iPhone w serwisie Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i iPhone pobierając aplikację do słuchania podcastów na Androida, np. Podcast Addict, Podcasts Go, Google Podcasts, The Podcast App pobierając aplikację do słuchania podcastów na iPhone, np. Overcast, Pocket Casts, Castro, The Podcast App Pobierz plik mp3 Poprzez specjalny RSS A jeśli spodobał Ci się ten odcinek, będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

131 MINJUN 17
Comments
Odc. 4: Omawiamy odmiany truskawek i sposoby na walkę ze szkodnikami

Odc. 3: Zwiększanie trwałości owoców w obrocie (shelf-life)

Ten odcinek to zapis naszego webinaru, który przeprowadzilismy na Facebook’u 29 maja 2020 r. Podczas nagrania omawialiśmy: bieżącą sytuację na plantacji truskawek dla odmian, które są aktualnie w okresie intensywnego kwitnienia; sposoby na poprawę jędrności i trwałości owoców w obrocie (z ang. shelf-life). Gościem specjalnym webinaru był Szymon Kamiński z firmy BioAgris – ekspert w zakresie przechowywania jabłek. Zapytaliśmy Szymona jakie praktyki z przygotowywania do przechowywania, oraz samego przechowywania jabłek, możemy wykorzystać w przypadku truskawek. Trzy najważniejsze wnioski z tego nagrania: 1. Na poprawę trwałości pozbiorczej owoców wpływają przede wszystkim: * dobór odpowiedniej odmiany; * dobór odpowiedniej technologii – głównie nawożenia, nawadniania i uprawa w tunelu; * zabiegi wzmacniające trwałość owoców, z użyciem preparatów wapniowych i krzemowych; 2. Aby nie popsuć jakości owoców, bezpośrednio po zbiorze warto je schłodzić, korzystając z metod omówionych w nagraniu. 3. Opakowania handlowe z jednej strony powinny być estetyczne i zachęcać do zakupu, jednak z drugiej strony muszą również zapewniać odpowiednią jakość przechowywania. Szczególnie w przypadku transportu na rynki zagraniczne. Jagodowy Podcast dostępny jest też: W Spotify W serwisie Spreaker – pobierz aplikację Spreaker dla Androida i iPhone w serwisie Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i iPhone pobierając aplikację do słuchania podcastów na Androida, np. Podcast Addict, Podcasts Go, Google Podcasts, The Podcast App pobierając aplikację do słuchania podcastów na iPhone, np. Overcast, Pocket Casts, Castro, The Podcast App Pobierz plik mp3 Poprzez specjalny RSS A jeśli spodobał Ci się ten odcinek, będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

135 MINJUN 3
Comments
Odc. 3: Zwiększanie trwałości owoców w obrocie (shelf-life)

Odc. 2: Nawadnianie, fertygacja i biostymulacja uszkodzeń poprzymrozkowych

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania drugiego odcinka Jagodowego Podcastu! W tym odcinku rozmawiamy o: – nawadnianiu plantacji – technikach nawadniania – fertygacji i łączeniu jej z nawadnianiem – biostymulacja uszkodzeń poprzymrozkowych To nagranie jest zapisem webinaru, który przeprowadziliśmy na stronie Doradca Jagodowy na Facebooku. W czasie nagrywania tego webinaru byliśmy w okresie po bardzo intensywnych przymrozkach (nawet do -10 stopni przy gruncie), przez co uprawy potrzebowały intensywnego wspomagania. Omawialiśmy też nietypowe zjawiska, które zaobserwowaliśmy podczas lustracji plantacji. Plantatorzy często doszukiwali się innych zjawisk, a były one spowodowane właśnie przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Trzy najważniejsze wniski z tego nagrania: * Biostymulacja po przymrozkach musi być regularna i równomierna. Nie jeden zabieg, a cały blok zabiegowy. * Nawadnianie – rekomendujemy nawadnianie kroplowe, ponieważ deszczowanie może sprawiać ...

140 MINMAY 13
Comments
Odc. 2: Nawadnianie, fertygacja i biostymulacja uszkodzeń poprzymrozkowych

Odc. 1: Jak chronić rośliny w okresie kwitnienia

Zapraszam Cię do pierwszego odcinka Jagodowego podcastu! W tym odcinku rozmawiamy o: – ochronie roślin przed szarą pleśnią – ochronie roślin przed antraknozą – problemie występowania larwy opuchlaka na plantacjach truskawki – zabiegach dokarmiania pozakorzeniowego w okresie kwitnienia To nagranie jest zapisem webinaru, który przeprowadziliśmy na stronie Doradca Jagodowy na Facebooku. Omówiliśmy wiele ważnych, bieżących spraw związanych z okresem kwitenienia i nagłą zmianą pogody. Po ciepłym, suchym kwietniu, pierwsze dni maja przyniosły ochłodzenie i opady, a to spowodowało szereg problemów na plantacjach. Trzy najważniejsze wnioski z tego nagrania: * Lustruj plantację i patrzcie na bieżącą sytuację – wszelkie niekorzystne zmiany w roślinach wychwycisz na wczesnym etapie rozwoju. A im szybciej zareagujesz, tym większej ilości szkód zapobiegniesz. * Sprawdzajcie przebieg pogody – regularne śledzenie zmian pozwoli Wam szybko zareagować na zmie...

122 MINMAY 13
Comments
Odc. 1: Jak chronić rośliny w okresie kwitnienia

Rusza Jagodowy Podcast!

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego – wstępnego odcinka podcastu! Dowiesz się kim jesteśmy, o czym będziemy mówić i dlaczego warto słuchać kolejnych odcinków. Jagodowy Podcast dostępny jest też: W Spotify W serwisie Spreaker – pobierz aplikację Spreaker dla Androida i iPhone w serwisie Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i iPhone pobierając aplikację do słuchania podcastów na Androida, np. Podcast Addict, Podcasts Go, Google Podcasts, The Podcast App pobierając aplikację do słuchania podcastów na iPhone, np. Overcast, Pocket Casts, Castro, The Podcast App Pobierz plik mp3 Poprzez specjalny RSS A jeśli spodobał Ci się ten odcinek, będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

8 MINMAY 8
Comments
Rusza Jagodowy Podcast!
the END
success toast
Welcome to Himalaya LearningDozens of podcourses featuring over 100 experts are waiting for you.