title

Vienkartinė planeta

LRT

Followers
Plays
Vienkartinė planeta
25 MIN2015 MAR. 2
Play Episode
Comments
title

Details

„Dažniausiai tai, kas geriau gamtai, bus geriau ir produktui. Aš, kaip dizainerė, nemanau, kad gamta prieš mus kovoja“, – atsako Londone gyvenanti pramonės gaminių dizaino specialistė Solveiga Pakštaitė, paklausta, ar sudėtinga savo darbe atsižvelgti ir į gamtos apsaugą.

Brunelio universiteto absolventės baigiamasis darbas – notavoriška maisto galiojimo pabaigą parodanti etiketė „Bump mark“, galinti padėti sumažinti milžiniškus per anksti išmetamo maisto kiekius. Šis išradimas sulaukė didelio pakuočių gamintojų, prekybininkų ir Didžiosios Britanijos žiniasklaidos dėmesio bei pelnė jai prestižinį apdovanojimą, skiriamą jauniesiems pramonės, technologijų ir inžinerijos produktų kūrėjams. Su dizainere kalbėjomės apie tai, kaip gimė idėja ir ką mano apie savo specialybės žinovų vaidmenį kuriant aplinką tausojančius gaminius.

„Įmonės gauna dvigubą naudą – padaro pigiau, o parduoda brangiau, nes dažnai poveikio aplinkai minimizavimas sumažina medžiagų ir energijos poreikį, o tai mažina gaminio savikainą“, – sako Visvaldas Varžinskas, Kauno technologijos universiteto Pakavimo inovacijų ir tyrimų centro vadovas. Centre lankėmės ir domėjomės, kaip gamtosauginės inovacijos gimsta Lietuvoje.