Himalaya: Listen. Learn. Grow.

4.8K Ratings
Open In App
title

Sıcak Takip

Ahval

2
Followers
0
Plays
Sıcak Takip

Sıcak Takip

Ahval

2
Followers
0
Plays
OVERVIEWEPISODESYOU MAY ALSO LIKE

Details

About Us

Alanında uzman isimler, günün öne çıkan haberlerini ve sıcak gündemi AhvalPod'da analiz ediyor.

Latest Episodes

'Kıbrıs sorunu çözülmeden savaş endişesi bitmez'

Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilim, son dönemde Oruç Reis gemisinin Doğu Akdeniz'e giderek sismik araştırmaya başlamasıyla savaş mesabesine döndü.Karşılıklı restleşme içeren açıklamalar birbirini takip ediyor. Yunanistan'dan gazeteci Evren Dede ile iki ülke arasındaki bu gerilimin, sıcak çatışmaya dönüşüp dönüşmeyeceğini konuştuk.Dede, iki ülke arasında her zaman bir sıcak çatışma riski olduğundan bahsederken, son dönemde bunun daha da olası hâle geldiğini kaydediyor ve ekliyor:"İki ülkeden birinin insansız hava aracının düşmesi dahi bu çatışmaya sebebiyet verebilir. Atina tarafı Türkiye'ye göre daha sert bir tutum içerisinde. Ancak bir savaşa dönüşme ihtimalini çok düşük buluyorum. Zira iki ülke de NATO üyesi. Bu nedenle buna ne Avrupa Birliği ülkeleri ne de Amerika izin verir."Dede'ye Batı Trakya'da Türk azınlıklarına ait okulların kapatılması meselesini de sorduk. Bu okulların önceki yıllarda da kapatıldığını ancak ilk defa bu yıl konunun dile getirildiğine dikkat çeken Dede, "Çünkü bazı köylerde zaman zaman bir tek öğrenci bir okula gidiyor ve bu yüzden işlevsiz kaldı diye kapatılıyorlar. Azınlık hakkı açısından kapatılmaması gerekiyor. Ama bu yıllar önce yapılmaya başlandı ve devam ediyor. Koronavirüs krizi ile birlikte biraz da ekonomik nedenlerle sadece azınlıkların değil, Yunanistan'a ait okullarda kapatılıyor."

36 MIN5 h ago
Comments
'Kıbrıs sorunu çözülmeden savaş endişesi bitmez'

"Sondaj verileri net: Türkiye'nin derdi bağcı dövmek" - Prof Cengiz Aktar

Doğu Akdeniz'de Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan sıcak gelişmeler ve artan gerilim hız kesmeden sürüyor. Oruç Reis bölgede tarama faaliyetlerine devam ederken, Yunanistan AB'ye olağanüstü toplanma çağrısı yaptı. Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar ve Ahval yazarı Prof. Cengiz Aktar, son diplomatik gelişmeleri ve krizin geleceğine ilişkin öngörülerini Sıcak Takip'te paylaştı.

21 MIN2 d ago
Comments
"Sondaj verileri net: Türkiye'nin derdi bağcı dövmek" - Prof Cengiz Aktar

Timur Göksel: Beyrut'ta çok şey gördüm, ama böylesini hiç yaşamadım!

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 135 can kaybına, 5 binden fazla kişinin yaralanmasına ve 300 binden fazla kişinin de evsiz kalmasına neden olan limandaki patlamanın kentte yol açtığı yıkımın detayları belli olmaya başladı.Olay anına tanıklık eden isimlerden biri de Lübnan’ın tanınan siyasi ve askeri analistlerinden BM Barış Gücü UNIFIL’in eski Sözcüsü Timur Göksel.Göksel, Sıcak Takip'te Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar'ın konuğu oldu ve yaşananları anlattı.

21 MIN1 w ago
Comments
Timur Göksel: Beyrut'ta çok şey gördüm, ama böylesini hiç yaşamadım!

Prof. Yaman Akdeniz: AKP kendi geçmişini temizleyecek, çok farklı bir sürece giriyoruz

Twitter, Facebook gibi milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya şirketlerine, bir dizi yükümlülük ve yaptırım öngören yeni sosyal medya düzenlemesi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.Kamuoyunda tartışma yaratan dokuz maddelik sosyal medya yasası ile sosyal ağ sağlayıcılarına temsilcilik bulundurma zorunluluğu getiriliyor.AKP, yasal düzenlemeye gerekçe olarak, internet kullanıcılarının kişisel başvurularında veya kamu kurumlarının bildirimlerinde yaşanan zorlukların aşılması için sosyal ağ sağlayıcılarla muhataplık ilişkisi kurulmasını gösteriyor.Muhalefet partileri ise bu düzenlemeyi, sosyal medyaya yeni bir sansür amacı taşıdığını ve düşünce özgürlüğünün önüne yeni engel olarak görüyor.Siber haklar uzmanı hukukçu Prof. Yaman Akdeniz ile yasanın hukuki yönlerini ve önümüzdeki dönemde Türkiye medyasını nelerin beklediğini konuştuk.

18 MIN2 w ago
Comments
Prof. Yaman Akdeniz: AKP kendi geçmişini temizleyecek, çok farklı bir sürece giriyoruz

''Savaş çıkmaz diyemeyiz, ancak...'' - Karabekir Akkoyunlu

Ahval Sıcak Takip'in konuğu Brezilya Sao Paulo Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Karabekir Akkoyunlu’ydu.

31 MIN3 w ago
Comments
''Savaş çıkmaz diyemeyiz, ancak...'' - Karabekir Akkoyunlu

‘15 Temmuz sonrası TC devleti, RTE devletine dönüştü’ - Merve Tahiroğlu, Sinan Ciddi

Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar, Sıcak Takip’te konukları Orta Doğu Demokrasi Projesi Türkiye Koordinatörü Merve Tahiroğlu ve Deniz Piyadeleri Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sinan Ciddi ile 15 Temmuz ve sonrasında yaşananları ele aldı.

62 MINJUL 16
Comments
‘15 Temmuz sonrası TC devleti, RTE devletine dönüştü’ - Merve Tahiroğlu, Sinan Ciddi

Evren Dede: Yunanistan, Ayasofya’ya karşılık olsun diye Batı Trakya’da camiyi kilise yapmaz

Bizans döneminde, Rum Ortodoks kilisesi olarak iki Yunan matematikçi tarafından tasarlanıp inşa edilen, ardından İstanbul'un fethiyle camiye, 1934’te Bakanlar Kurulu kararı ile müzeye dönüştürüldükten tam 86 yıl sonra tekrar camiye dönüştürülen Ayasofya dünyanın gündeminde. Yunanlar, tarihi mimari yapının camiye dönüştürülmesine üzgün ve öfkeli. Peki, Batı Trakya’daki Müslüman Türk azınlığı için durum ne?Yunanistan’dan gazeteci Evren Dede ile ülkedeki azınlıkların bu karardan nasıl etkilenecekleri ve önümüzdeki dönemde Türkiye-Yunanistan ilişkilerini nelerin beklediğini konuştuk.Ayasofya’nın Yunanlar için bir Kabe olduğunun altını çizen Evren Dede, 24 Temmuz’da cuma namazı ile cami olarak ibadete açıldığında işin renginin daha da netleşeceğini söylüyor. Ayasofya içinde yapılacak düzenlemede, Hristiyanların da ibadet edebileceği bir ortam oluşması durumunda tepkilerin farklı bir boyut alabileceğini söyleyen Dede, “Türk-Yunan ilişkilerini etkileyecek olsa da, çok derin bir kriz doğuracağını düşünmüyorum” görüşünü dile getiriyor.Yunanistan Hükümet Sözcüsü’nün, “Ayasofya, Türk-Yunan ilişkileri bağlamının dışındadır” açıklaması yaptığına vurgu yapan Evren Dede, “Ayasofya Türkiye ile Yunanistan arasındaki azınlık sorunları kapsamında ele alınmaz. Yunanistan, Ayasofya’ya karşılık olsun diye Batı Trakya’da camiyi kilise yapmaz” yorumunu yapıyor.Koronavirüs nedeniyle kapatılan sınırların tekrar açılmaya başladığını belirten Dede, Ayasofya kararı sonrası Türkiye’ye kapıların uzun bir süre daha tekrar açılmama ihtimalinin düşük olduğunu kaydediyor.Ülkedeki azınlıkların yıllardır her türlü gerginlikte sıkıntı çektiklerini ifade eden Gazeteci Dede, Atina ve Selanik’te cami olmadığına atıf yapıyor ve ekliyor:“Batı Trakya, küçük bir Türkiye olarak değerlendirilebilir. AKP’ye destek veren çok sayıda insan burada yaşıyor ve Ayasofya kararı da olumlu karşılandı. Ancak, bu süreçte azınlıkların daha da gerileceği muhakkak. Öte yandan Yunanistan, Ayasofya’yı uluslararası sorun hâline getirmek isteyecektir. Burada Kıbrıs sorunu hâlihazırda dururken, Libya meselesinde de yeni gelişmeler yaşanabilir.”

63 MINJUL 14
Comments
Evren Dede: Yunanistan, Ayasofya’ya karşılık olsun diye Batı Trakya’da camiyi kilise yapmaz

'Yunanistan'da üzüntü de var öfke de; ilişkiler 1999 öncesine savrulacak'

Ayasofya kararı Yunanistan'da halk arasında nasıl bir hissiyata yol açtı? Bundan sonra ne beklemek gerekir? Siyaset Bilimci Dr. Dimo Yağcıoğlu, Yanya ve Dimetoka'da anıt eser niteliğindeki Osmanlı dönemi camilerinin AB desteğiyle onarım projelerinin Ayasofya kararı nedeniyle dondurulması riskinin doğduğunu, Türkiye-Yunanistan arasındaki ortak kültürel işbirliği döneminin ağır hasar aldığını anlatıyor. Yağcıoğlu'na göre en olumsuz boyut, 1999'da Ecevit Hükümeti'nin Dışişleri Bakanı İsmail Cem'in Simitis Hükümeti'nin Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu ile başlattığı yakınlaşma ve sivil işbirliği döneminin gerisine doğru savruluşun kesinlik kazanmış olması.

23 MINJUL 13
Comments
'Yunanistan'da üzüntü de var öfke de; ilişkiler 1999 öncesine savrulacak'

Doç. Sinan Ciddi: 'Ayasofya kararı Türkiye adına bir utanç tablosudur'

ABD başkenti Washington'da en önde gelen Türkiye uzmanlarından biri olan Doç. Sinan Ciddi, Danıştay'ın Ayasofya'nın müze statüsünden çıkarılması kararı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapının camiye çevrilmek üzere Diyanet'e devreden talimatı konusundaki sıcak yorumlarını Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar ile paylaştı.

9 MINJUL 11
Comments
Doç. Sinan Ciddi: 'Ayasofya kararı Türkiye adına bir utanç tablosudur'

'Ayasofya kararı, Türkiye'nin kimliğinde bir kopma, kırılmadır, iki gerçek ortaya çıkmıştır'

Türkiye tarihi bir gün daha yaşıyor. Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti.Kararı Resmi Gazete'e yayınlanmasının hemen ardından, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Ayasofya’nın Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilerek cami olarak ibadete açılmasına onay verdi. Ayasofya'ya cami statüsü verilmesi ne anlama geliyor?İçeride ve dışarıda sonuçları ne olacak?Sıcak gelişmeyi Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar, Prof Baskın Oran ve Prof Cengiz Aktar ile tartışıyor.

22 MINJUL 10
Comments
'Ayasofya kararı, Türkiye'nin kimliğinde bir kopma, kırılmadır, iki gerçek ortaya çıkmıştır'

Latest Episodes

'Kıbrıs sorunu çözülmeden savaş endişesi bitmez'

Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilim, son dönemde Oruç Reis gemisinin Doğu Akdeniz'e giderek sismik araştırmaya başlamasıyla savaş mesabesine döndü.Karşılıklı restleşme içeren açıklamalar birbirini takip ediyor. Yunanistan'dan gazeteci Evren Dede ile iki ülke arasındaki bu gerilimin, sıcak çatışmaya dönüşüp dönüşmeyeceğini konuştuk.Dede, iki ülke arasında her zaman bir sıcak çatışma riski olduğundan bahsederken, son dönemde bunun daha da olası hâle geldiğini kaydediyor ve ekliyor:"İki ülkeden birinin insansız hava aracının düşmesi dahi bu çatışmaya sebebiyet verebilir. Atina tarafı Türkiye'ye göre daha sert bir tutum içerisinde. Ancak bir savaşa dönüşme ihtimalini çok düşük buluyorum. Zira iki ülke de NATO üyesi. Bu nedenle buna ne Avrupa Birliği ülkeleri ne de Amerika izin verir."Dede'ye Batı Trakya'da Türk azınlıklarına ait okulların kapatılması meselesini de sorduk. Bu okulların önceki yıllarda da kapatıldığını ancak ilk defa bu yıl konunun dile getirildiğine dikkat çeken Dede, "Çünkü bazı köylerde zaman zaman bir tek öğrenci bir okula gidiyor ve bu yüzden işlevsiz kaldı diye kapatılıyorlar. Azınlık hakkı açısından kapatılmaması gerekiyor. Ama bu yıllar önce yapılmaya başlandı ve devam ediyor. Koronavirüs krizi ile birlikte biraz da ekonomik nedenlerle sadece azınlıkların değil, Yunanistan'a ait okullarda kapatılıyor."

36 MIN5 h ago
Comments
'Kıbrıs sorunu çözülmeden savaş endişesi bitmez'

"Sondaj verileri net: Türkiye'nin derdi bağcı dövmek" - Prof Cengiz Aktar

Doğu Akdeniz'de Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan sıcak gelişmeler ve artan gerilim hız kesmeden sürüyor. Oruç Reis bölgede tarama faaliyetlerine devam ederken, Yunanistan AB'ye olağanüstü toplanma çağrısı yaptı. Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar ve Ahval yazarı Prof. Cengiz Aktar, son diplomatik gelişmeleri ve krizin geleceğine ilişkin öngörülerini Sıcak Takip'te paylaştı.

21 MIN2 d ago
Comments
"Sondaj verileri net: Türkiye'nin derdi bağcı dövmek" - Prof Cengiz Aktar

Timur Göksel: Beyrut'ta çok şey gördüm, ama böylesini hiç yaşamadım!

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 135 can kaybına, 5 binden fazla kişinin yaralanmasına ve 300 binden fazla kişinin de evsiz kalmasına neden olan limandaki patlamanın kentte yol açtığı yıkımın detayları belli olmaya başladı.Olay anına tanıklık eden isimlerden biri de Lübnan’ın tanınan siyasi ve askeri analistlerinden BM Barış Gücü UNIFIL’in eski Sözcüsü Timur Göksel.Göksel, Sıcak Takip'te Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar'ın konuğu oldu ve yaşananları anlattı.

21 MIN1 w ago
Comments
Timur Göksel: Beyrut'ta çok şey gördüm, ama böylesini hiç yaşamadım!

Prof. Yaman Akdeniz: AKP kendi geçmişini temizleyecek, çok farklı bir sürece giriyoruz

Twitter, Facebook gibi milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya şirketlerine, bir dizi yükümlülük ve yaptırım öngören yeni sosyal medya düzenlemesi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.Kamuoyunda tartışma yaratan dokuz maddelik sosyal medya yasası ile sosyal ağ sağlayıcılarına temsilcilik bulundurma zorunluluğu getiriliyor.AKP, yasal düzenlemeye gerekçe olarak, internet kullanıcılarının kişisel başvurularında veya kamu kurumlarının bildirimlerinde yaşanan zorlukların aşılması için sosyal ağ sağlayıcılarla muhataplık ilişkisi kurulmasını gösteriyor.Muhalefet partileri ise bu düzenlemeyi, sosyal medyaya yeni bir sansür amacı taşıdığını ve düşünce özgürlüğünün önüne yeni engel olarak görüyor.Siber haklar uzmanı hukukçu Prof. Yaman Akdeniz ile yasanın hukuki yönlerini ve önümüzdeki dönemde Türkiye medyasını nelerin beklediğini konuştuk.

18 MIN2 w ago
Comments
Prof. Yaman Akdeniz: AKP kendi geçmişini temizleyecek, çok farklı bir sürece giriyoruz

''Savaş çıkmaz diyemeyiz, ancak...'' - Karabekir Akkoyunlu

Ahval Sıcak Takip'in konuğu Brezilya Sao Paulo Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Karabekir Akkoyunlu’ydu.

31 MIN3 w ago
Comments
''Savaş çıkmaz diyemeyiz, ancak...'' - Karabekir Akkoyunlu

‘15 Temmuz sonrası TC devleti, RTE devletine dönüştü’ - Merve Tahiroğlu, Sinan Ciddi

Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar, Sıcak Takip’te konukları Orta Doğu Demokrasi Projesi Türkiye Koordinatörü Merve Tahiroğlu ve Deniz Piyadeleri Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sinan Ciddi ile 15 Temmuz ve sonrasında yaşananları ele aldı.

62 MINJUL 16
Comments
‘15 Temmuz sonrası TC devleti, RTE devletine dönüştü’ - Merve Tahiroğlu, Sinan Ciddi

Evren Dede: Yunanistan, Ayasofya’ya karşılık olsun diye Batı Trakya’da camiyi kilise yapmaz

Bizans döneminde, Rum Ortodoks kilisesi olarak iki Yunan matematikçi tarafından tasarlanıp inşa edilen, ardından İstanbul'un fethiyle camiye, 1934’te Bakanlar Kurulu kararı ile müzeye dönüştürüldükten tam 86 yıl sonra tekrar camiye dönüştürülen Ayasofya dünyanın gündeminde. Yunanlar, tarihi mimari yapının camiye dönüştürülmesine üzgün ve öfkeli. Peki, Batı Trakya’daki Müslüman Türk azınlığı için durum ne?Yunanistan’dan gazeteci Evren Dede ile ülkedeki azınlıkların bu karardan nasıl etkilenecekleri ve önümüzdeki dönemde Türkiye-Yunanistan ilişkilerini nelerin beklediğini konuştuk.Ayasofya’nın Yunanlar için bir Kabe olduğunun altını çizen Evren Dede, 24 Temmuz’da cuma namazı ile cami olarak ibadete açıldığında işin renginin daha da netleşeceğini söylüyor. Ayasofya içinde yapılacak düzenlemede, Hristiyanların da ibadet edebileceği bir ortam oluşması durumunda tepkilerin farklı bir boyut alabileceğini söyleyen Dede, “Türk-Yunan ilişkilerini etkileyecek olsa da, çok derin bir kriz doğuracağını düşünmüyorum” görüşünü dile getiriyor.Yunanistan Hükümet Sözcüsü’nün, “Ayasofya, Türk-Yunan ilişkileri bağlamının dışındadır” açıklaması yaptığına vurgu yapan Evren Dede, “Ayasofya Türkiye ile Yunanistan arasındaki azınlık sorunları kapsamında ele alınmaz. Yunanistan, Ayasofya’ya karşılık olsun diye Batı Trakya’da camiyi kilise yapmaz” yorumunu yapıyor.Koronavirüs nedeniyle kapatılan sınırların tekrar açılmaya başladığını belirten Dede, Ayasofya kararı sonrası Türkiye’ye kapıların uzun bir süre daha tekrar açılmama ihtimalinin düşük olduğunu kaydediyor.Ülkedeki azınlıkların yıllardır her türlü gerginlikte sıkıntı çektiklerini ifade eden Gazeteci Dede, Atina ve Selanik’te cami olmadığına atıf yapıyor ve ekliyor:“Batı Trakya, küçük bir Türkiye olarak değerlendirilebilir. AKP’ye destek veren çok sayıda insan burada yaşıyor ve Ayasofya kararı da olumlu karşılandı. Ancak, bu süreçte azınlıkların daha da gerileceği muhakkak. Öte yandan Yunanistan, Ayasofya’yı uluslararası sorun hâline getirmek isteyecektir. Burada Kıbrıs sorunu hâlihazırda dururken, Libya meselesinde de yeni gelişmeler yaşanabilir.”

63 MINJUL 14
Comments
Evren Dede: Yunanistan, Ayasofya’ya karşılık olsun diye Batı Trakya’da camiyi kilise yapmaz

'Yunanistan'da üzüntü de var öfke de; ilişkiler 1999 öncesine savrulacak'

Ayasofya kararı Yunanistan'da halk arasında nasıl bir hissiyata yol açtı? Bundan sonra ne beklemek gerekir? Siyaset Bilimci Dr. Dimo Yağcıoğlu, Yanya ve Dimetoka'da anıt eser niteliğindeki Osmanlı dönemi camilerinin AB desteğiyle onarım projelerinin Ayasofya kararı nedeniyle dondurulması riskinin doğduğunu, Türkiye-Yunanistan arasındaki ortak kültürel işbirliği döneminin ağır hasar aldığını anlatıyor. Yağcıoğlu'na göre en olumsuz boyut, 1999'da Ecevit Hükümeti'nin Dışişleri Bakanı İsmail Cem'in Simitis Hükümeti'nin Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu ile başlattığı yakınlaşma ve sivil işbirliği döneminin gerisine doğru savruluşun kesinlik kazanmış olması.

23 MINJUL 13
Comments
'Yunanistan'da üzüntü de var öfke de; ilişkiler 1999 öncesine savrulacak'

Doç. Sinan Ciddi: 'Ayasofya kararı Türkiye adına bir utanç tablosudur'

ABD başkenti Washington'da en önde gelen Türkiye uzmanlarından biri olan Doç. Sinan Ciddi, Danıştay'ın Ayasofya'nın müze statüsünden çıkarılması kararı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapının camiye çevrilmek üzere Diyanet'e devreden talimatı konusundaki sıcak yorumlarını Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar ile paylaştı.

9 MINJUL 11
Comments
Doç. Sinan Ciddi: 'Ayasofya kararı Türkiye adına bir utanç tablosudur'

'Ayasofya kararı, Türkiye'nin kimliğinde bir kopma, kırılmadır, iki gerçek ortaya çıkmıştır'

Türkiye tarihi bir gün daha yaşıyor. Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti.Kararı Resmi Gazete'e yayınlanmasının hemen ardından, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Ayasofya’nın Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilerek cami olarak ibadete açılmasına onay verdi. Ayasofya'ya cami statüsü verilmesi ne anlama geliyor?İçeride ve dışarıda sonuçları ne olacak?Sıcak gelişmeyi Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar, Prof Baskın Oran ve Prof Cengiz Aktar ile tartışıyor.

22 MINJUL 10
Comments
'Ayasofya kararı, Türkiye'nin kimliğinde bir kopma, kırılmadır, iki gerçek ortaya çıkmıştır'
success toast
Welcome to Himalaya LearningDozens of podcourses featuring over 100 experts are waiting for you.