Himalaya: Listen. Learn. Grow.

4.8K Ratings
Open In App
title

Expedition club

Expedition club

0
Followers
0
Plays
Expedition club

Expedition club

Expedition club

0
Followers
0
Plays
OVERVIEWEPISODESYOU MAY ALSO LIKE

Details

About Us

S odvahou do míst, která nejsou pro každého!

Latest Episodes

16. Expe Talk: Daniel Bokiš - Digitální nomádství není pro každého

Dan Bokiš byl několik let jedním z našich nejaktivnějších účastníků. Procestoval s námi třeba Bosnu, Finsko, Pobaltí, Ukrajinu, Rumunsko. Postupně nabíral zkušenosti i na vlastní pěst a sám se vydal do spoustu dalších zemí, ať už je to Čína, Japonsko, Indonésie nebo třeba Norsko. Jak už to u nás v Expedition clubu bývá, z aktivních členů se stávají kamarádi a z kamarádů průvodci.Vzhledem k tomu, že je Dan zaměstnán jako programátor, nevěnuje se průvodcování naplno a kvůli výpravám si bere neplacenou dovolenou. Vyzkoušel si na vlastní kůži digitální nomádství ještě v době, kdy nebylo tolik v kurzu a kromě své cestovatelské vášně má slabost pro pivo. A to tak moc, že si zlatavý mok vaří doma s kamarády. Jak moc náročný je tento proces a jaké netradiční příhody ho při cestování potkaly? To i mnohem více se dozvíte v našem rozhovoru!

24 minAPR 8
Comments
16. Expe Talk: Daniel Bokiš - Digitální nomádství není pro každého

3. Historka ze spacáku: Pěšky 684 km přes zamrzlý Bajkal

Třetí díl pořadu Historky ze Spacáku vypráví netradiční příběh o přechodu Bajkalu. Vydal se na něj náš průvodce Dan Born spolu se svým kamarádem Ladislavem Smržem a Dan se ve svých 22 letech stal nejmladším člověkem na světě, který v zimě Bajkal přešel. Kluci vzdorovali celé řadě nečekaných nástrah a polární teploty způsobily, že se i naprosto banální činnosti staly uprostřed jezera nečekanou výzvou. Pomyslnou třešničkou na dortu byly Danovy zpřetrhané vazy v kotníku, které na úspěšnosti expedice také nepřidaly… Historky ze spacáku. Nový pořad Expedition clubu, na kterém se můžete podílet i vy! Zažil jsi s námi nějakou netradiční příhodu, která je atraktivní a chceš se o ni podělit s ostatními? Tak ji sepiš, pošli ji na ondra@expeditionclub.cz a s trochou štěstí budeš hvězdou dalšího dílu právě ty! Děkujeme Matějovi Štruncovi za nadabování příběhu a Kateřině Němcové za úžasné obrázky!

8 minAPR 6
Comments
3. Historka ze spacáku: Pěšky 684 km přes zamrzlý Bajkal

15. Expe Talk: Honza Švábenský - Štěstí je skutečné pouze když ho sdílíme

Pokud by měl někdo z Expedition clubu získat odznak nejochotnějšího průvodce, byl by to jednoznačně Honza. Snad za to může jeho výchova v dětském turistickém oddíle, která mu od malička vštípila cenné společenské hodnoty. Honza Švábenský zvaný John je i přes svůj mladistvý vzhled velmi zkušený cestovatel, který procestoval křížem krážem Balkán, zažil bouřky skandinávského severu a prozkoumával horské průsmyky Ladakhu. Velkou vášní jsou pro Johna knížky, ze kterých čerpá inspiraci a snad i díky panu Foglarovi máme to štěstí, že pro nás již druhým rokem průvodcuje. Vzhledem k tomu, že již několik let pracuje v Hanibalu, tak v našich řadách neexistuje vhodnější rádce ohledně výběru outdoorového vybavení. Kdo ví, třeba své průvodcovské schopnosti časem zužitkuje i ve svém budoucím povolání. John se totiž nachází v posledním ročníku pedagogické fakulty a určitě bude skvělým učitelem. Děkujeme Honzovi Švábenskému za sympatický rozhovor!

24 minMAR 5
Comments
15. Expe Talk: Honza Švábenský - Štěstí je skutečné pouze když ho sdílíme

2. Historka ze spacáku: Totesky na sněžnicích aneb nabídka, která se neodmítá

Druhý díl pořadu Historky ze spacáku se odehrává na zimní výpravě v rakouském pohoří Totes Gebirge. Málokdy se „poštěstí“, aby byla výprava naplněna jen samotnými kluky a když už se tak stane, tak už vůbec nebývá zvykem, že jim neznámá žena nabídne v sauně možnost u sebe přespat. Pohodlně se usaďte a poslechněte si další úsměvnou historku z výpravy s Expedition clubem.Historky ze spacáku. Nový pořad Expedition clubu, na kterém se můžete podílet i vy! Zažil jsi s námi nějakou netradiční příhodu, která je atraktivní a chceš se o ni podělit s ostatními? Tak ji sepiš, pošli ji na ondra@expeditionclub.cz a s trochou štěstí budeš hvězdou dalšího dílu právě ty! Děkujeme Matějovi Štruncovi za nadabování příběhu a Kateřině Němcové za úžasné obrázky!

8 minFEB 26
Comments
2. Historka ze spacáku: Totesky na sněžnicích aneb nabídka, která se neodmítá

14. Expe Talk: Ondřej Šperka - Od cestovatelských výzev po putování přírodou

Nový díl Expe Talku je tak trochu naruby, protože se v něm náš moderátor Ondřej Šperka (přezdívaný Špery) posadil do křesla pro hosta a je zpovídán naším průvodcem Matějem Štruncem. Špery se věnuje celé řadě zajímavých projektů a mohli jste se s ním například setkat při jedné z jeho cestovatelských přednášek. Ty organizuje nejen pro širší veřejnost, ale především pro děti školou povinné. Témata čerpá ze svých cest po Grónsku, Mongolsku a Špicberkách, které i s dalšími cestovatelskými projekty zaštiťuje pod souhrnným pojmem „Za hranici komfortu“. Se svým kamarádem Liborem Mattušem začal realizovat výpravy do přírody s názvem „Putování a seberozvoj“ a věnují se na nich mimo jiné Wim Hofově metodě. S tím také souvisí Ondřejův pobyt ve tmě, který před nedávnou dobou absolvoval a odnesl si z něj spoustu zajímavých impulsů. Kromě průvodcování a moderování Expe Talku se věnuje přípravě kávy. S Honzou Knobem si pořídili výjezdovou kavárnu a snaží se svým zákazníkům zprostředkovat zážitkový kávový rituál.Ondřej Šperka vnáší svým uvážlivým přístupem k životu do našeho týmu pozitivní energii. Doufáme, že ji díky našemu rozhovoru přenese i na Vás. Přejeme příjemnou zábavu!

26 minFEB 6
Comments
14. Expe Talk: Ondřej Šperka - Od cestovatelských výzev po putování přírodou

1. Historka ze spacáku: Jak mi omrzl famfrlík aneb „rekreační výprava“ do polárního Laponska

První díl našeho pořadu Historky ze spacáku se odehrává v mrazivém Finsku, kde se skupinka několika odvážlivců vydala na přechod zamrzlého jezera Inari. Umíte si představit, že spíte ve stanu ve třiceti stupních pod nulou, na konečcích prstů máte své první omrzliny a každý den za sebou taháte desítky kilogramů těžké sáně? Ne?! Tak se pohodlně usaďte a poslechněte si příběh Dana Borna, který originálním způsobem prezentuje své polární „poprvé“.Historky ze spacáku. Nový pořad Expedition clubu, na kterém se můžete podílet i vy! Zažil jsi s námi nějakou netradiční příhodu, která je atraktivní a chceš se o ni podělit s ostatními? Tak ji sepiš, pošli ji na ondra@expeditionclub.cz a s trochou štěstí budeš hvězdou dalšího dílu právě ty! Děkujeme Matějovi Štruncovi za nadabování příběhu a Kateřině Němcové za úžasné obrázky!

7 minJAN 27
Comments
1. Historka ze spacáku: Jak mi omrzl famfrlík aneb „rekreační výprava“ do polárního Laponska

13. Expe Talk: Martin Dubec - K práci v dětském domově jsem se dostal náhodou

Na první pohled byste u Martina Dubce těžko hádali, že pracuje jako vychovatel v dětském domově se zaměřením na chlapce s poruchami chování. Při poslechu našeho rozhovoru si uděláte poměrně jasný obrázek o tom, že práce vychovatele není žádný med a jedná se o psychicky i fyzicky náročné povolání. Martin se však v této pozici našel, naplňuje ho a díky svým koníčkům má na své svěřence pozitivní vliv.Průvodcování je tedy pro Martina (alias Citruse) způsob odreagování, ke kterému ho přivedl jeho brácha Víťa (host minulého Expe Talku). Oba dva mají společného koníčka nejen v podobě cestování, ale také jsou vášnivými surfaři, bikery a lyžaři. Citrus má však ještě jednu zálibu, která není na české poměry tak úplně obvyklá. Chovájí se svou přítelkyní dvojici sibiřských husky a začínají s nimi provozovat dogtrekking. Snad i díky tomu se přestěhovali na podhůří Beskyd, kde mají pro každode...

26 minJAN 8
Comments
13. Expe Talk: Martin Dubec - K práci v dětském domově jsem se dostal náhodou

12. Expe Talk: Vít Dubec - Z prvních dobrých jízd na surfu jsem měl blackout

Vít Dubec je jedním z největších tahounů Expedition clubu. Velký sympaťák, který kromě průvodcování zastává funkci Ferdy Mravence našeho Expe kanclu. Kromě garantování výprav má na starosti vozový park, operuje na emergency telefonu nebo jako copywriter dává dohromady newsletter a jednotlivé texty k nově vypsaným akcím. ️Je vášnivým surfařem, bikerem, horolezcem a skialpinistou. Své okolí učarovává hrou na kytaru a housle, kterým se věnuje už odmalička. Snad i díky tomu má jedinečný dar rozzářit každou místnost do které vstoupí a svou všestranností zaujmout své okolí. Po Martinovi Ksandrovi se jedná o služebně nejstaršího průvodce, takže velká část Expe Talku se týká právě jeho počátků v klubu. Zeptali jsme se ho také na Pik Patkhor (6 083m). Tedy letošní český prvovýstup, který v Tádžikistánu zrealizoval společně s Tomem Cimrem. V neposlední řadě se nám Víťa svěřil o své velké vášni v ...

27 min2019 DEC 19
Comments
12. Expe Talk: Vít Dubec - Z prvních dobrých jízd na surfu jsem měl blackout

11. Expe Talk: Albert Fikáček - Začátky Expedition clubu byly extrémně prodělečné

Albert Fikáček. Zakladatel Expedition clubu, kterého širší veřejnost zná jako cestovatele, který realizuje ty nejvíce ztřeštěné expedice. Postavit si loď z PET lahví a přeplout s ní Středozemní moře? Že to zní jako šílenost? Možná. Ale opravdu crazy to je teprve ve chvíli, kdy dvakrát ztroskotáte a snažíte se expedici dokončit potřetí. ️Že moře není Váš šálek kávy? Nevadí! Třeba Tě zaujme jiná šílenost zahrnující 7 odvážlivců na babettách a těžko uvěřitelný cíl v podobě cesty z Brna do ukrajinské Oděsy. Že na babettě jezdí i Tvoje babička a nedělá kolem toho takové haló? Tak dobře. Víme o něčem, co dokonce rozseká i Tvoji babičku a tím je předělání staré Felicie na pojízdnou železniční drezínu a následná cesta po Transsibiřské magistrále. Stále Tě Albertova aura nechává klidným? Tak si pusť náš poslední podcast, ve kterém se dozvíš nejen spousty informací o jednom z nejvíc in...

28 min2019 NOV 28
Comments
11. Expe Talk: Albert Fikáček - Začátky Expedition clubu byly extrémně prodělečné

10. Expe Talk: Standa Dadák - Život je jedna velká náhoda

Už na první pohled je zřejmé, že je Standa Dadák velký pohodář a sympaticky smýšlející člověk. Je spolumajitelem brněnské restaurace Klub cestovatelů, která se specializuje na libanonskou a indickou kuchyni. Kromě toho se zde také jednou za čas provozují tzv. hmyzí večery, v rámci kterých se pod dohledem odborníka připravuje a následně i konzumuje jedlý hmyz. Restaurace také podporuje neziskovou organizaci Agapo a zaměstnává osoby se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním. Své organizační schopnosti uplatňuje nejen v Klubu cestovatelů, ale také při každoročním pořádání festivalu Nadivoko. Sjíždí se zde cestovatelé z celé země, aby se potkali, seznámili, inspirovali a užili si pohodový víkend na vlnách cestování, hudby, zábavy i poučení. Jelikož je Standův život úzce spjatý s cestováním, byla jen otázka času, než se naše cesty vzájemně propojí. Stalo se tak koncem minulého roku, kdy pro nás jel poprvé v roli průvodce výpravu na Ukrajinu. Podívejte se na další netradiční rozhovor, který jen dokazuje známé „zikmundovské“ moudro, že život je přesným součtem náhod. Doufáme, že se rozhovor bude líbit!

26 min2019 NOV 7
Comments
10. Expe Talk: Standa Dadák - Život je jedna velká náhoda

Latest Episodes

16. Expe Talk: Daniel Bokiš - Digitální nomádství není pro každého

Dan Bokiš byl několik let jedním z našich nejaktivnějších účastníků. Procestoval s námi třeba Bosnu, Finsko, Pobaltí, Ukrajinu, Rumunsko. Postupně nabíral zkušenosti i na vlastní pěst a sám se vydal do spoustu dalších zemí, ať už je to Čína, Japonsko, Indonésie nebo třeba Norsko. Jak už to u nás v Expedition clubu bývá, z aktivních členů se stávají kamarádi a z kamarádů průvodci.Vzhledem k tomu, že je Dan zaměstnán jako programátor, nevěnuje se průvodcování naplno a kvůli výpravám si bere neplacenou dovolenou. Vyzkoušel si na vlastní kůži digitální nomádství ještě v době, kdy nebylo tolik v kurzu a kromě své cestovatelské vášně má slabost pro pivo. A to tak moc, že si zlatavý mok vaří doma s kamarády. Jak moc náročný je tento proces a jaké netradiční příhody ho při cestování potkaly? To i mnohem více se dozvíte v našem rozhovoru!

24 minAPR 8
Comments
16. Expe Talk: Daniel Bokiš - Digitální nomádství není pro každého

3. Historka ze spacáku: Pěšky 684 km přes zamrzlý Bajkal

Třetí díl pořadu Historky ze Spacáku vypráví netradiční příběh o přechodu Bajkalu. Vydal se na něj náš průvodce Dan Born spolu se svým kamarádem Ladislavem Smržem a Dan se ve svých 22 letech stal nejmladším člověkem na světě, který v zimě Bajkal přešel. Kluci vzdorovali celé řadě nečekaných nástrah a polární teploty způsobily, že se i naprosto banální činnosti staly uprostřed jezera nečekanou výzvou. Pomyslnou třešničkou na dortu byly Danovy zpřetrhané vazy v kotníku, které na úspěšnosti expedice také nepřidaly… Historky ze spacáku. Nový pořad Expedition clubu, na kterém se můžete podílet i vy! Zažil jsi s námi nějakou netradiční příhodu, která je atraktivní a chceš se o ni podělit s ostatními? Tak ji sepiš, pošli ji na ondra@expeditionclub.cz a s trochou štěstí budeš hvězdou dalšího dílu právě ty! Děkujeme Matějovi Štruncovi za nadabování příběhu a Kateřině Němcové za úžasné obrázky!

8 minAPR 6
Comments
3. Historka ze spacáku: Pěšky 684 km přes zamrzlý Bajkal

15. Expe Talk: Honza Švábenský - Štěstí je skutečné pouze když ho sdílíme

Pokud by měl někdo z Expedition clubu získat odznak nejochotnějšího průvodce, byl by to jednoznačně Honza. Snad za to může jeho výchova v dětském turistickém oddíle, která mu od malička vštípila cenné společenské hodnoty. Honza Švábenský zvaný John je i přes svůj mladistvý vzhled velmi zkušený cestovatel, který procestoval křížem krážem Balkán, zažil bouřky skandinávského severu a prozkoumával horské průsmyky Ladakhu. Velkou vášní jsou pro Johna knížky, ze kterých čerpá inspiraci a snad i díky panu Foglarovi máme to štěstí, že pro nás již druhým rokem průvodcuje. Vzhledem k tomu, že již několik let pracuje v Hanibalu, tak v našich řadách neexistuje vhodnější rádce ohledně výběru outdoorového vybavení. Kdo ví, třeba své průvodcovské schopnosti časem zužitkuje i ve svém budoucím povolání. John se totiž nachází v posledním ročníku pedagogické fakulty a určitě bude skvělým učitelem. Děkujeme Honzovi Švábenskému za sympatický rozhovor!

24 minMAR 5
Comments
15. Expe Talk: Honza Švábenský - Štěstí je skutečné pouze když ho sdílíme

2. Historka ze spacáku: Totesky na sněžnicích aneb nabídka, která se neodmítá

Druhý díl pořadu Historky ze spacáku se odehrává na zimní výpravě v rakouském pohoří Totes Gebirge. Málokdy se „poštěstí“, aby byla výprava naplněna jen samotnými kluky a když už se tak stane, tak už vůbec nebývá zvykem, že jim neznámá žena nabídne v sauně možnost u sebe přespat. Pohodlně se usaďte a poslechněte si další úsměvnou historku z výpravy s Expedition clubem.Historky ze spacáku. Nový pořad Expedition clubu, na kterém se můžete podílet i vy! Zažil jsi s námi nějakou netradiční příhodu, která je atraktivní a chceš se o ni podělit s ostatními? Tak ji sepiš, pošli ji na ondra@expeditionclub.cz a s trochou štěstí budeš hvězdou dalšího dílu právě ty! Děkujeme Matějovi Štruncovi za nadabování příběhu a Kateřině Němcové za úžasné obrázky!

8 minFEB 26
Comments
2. Historka ze spacáku: Totesky na sněžnicích aneb nabídka, která se neodmítá

14. Expe Talk: Ondřej Šperka - Od cestovatelských výzev po putování přírodou

Nový díl Expe Talku je tak trochu naruby, protože se v něm náš moderátor Ondřej Šperka (přezdívaný Špery) posadil do křesla pro hosta a je zpovídán naším průvodcem Matějem Štruncem. Špery se věnuje celé řadě zajímavých projektů a mohli jste se s ním například setkat při jedné z jeho cestovatelských přednášek. Ty organizuje nejen pro širší veřejnost, ale především pro děti školou povinné. Témata čerpá ze svých cest po Grónsku, Mongolsku a Špicberkách, které i s dalšími cestovatelskými projekty zaštiťuje pod souhrnným pojmem „Za hranici komfortu“. Se svým kamarádem Liborem Mattušem začal realizovat výpravy do přírody s názvem „Putování a seberozvoj“ a věnují se na nich mimo jiné Wim Hofově metodě. S tím také souvisí Ondřejův pobyt ve tmě, který před nedávnou dobou absolvoval a odnesl si z něj spoustu zajímavých impulsů. Kromě průvodcování a moderování Expe Talku se věnuje přípravě kávy. S Honzou Knobem si pořídili výjezdovou kavárnu a snaží se svým zákazníkům zprostředkovat zážitkový kávový rituál.Ondřej Šperka vnáší svým uvážlivým přístupem k životu do našeho týmu pozitivní energii. Doufáme, že ji díky našemu rozhovoru přenese i na Vás. Přejeme příjemnou zábavu!

26 minFEB 6
Comments
14. Expe Talk: Ondřej Šperka - Od cestovatelských výzev po putování přírodou

1. Historka ze spacáku: Jak mi omrzl famfrlík aneb „rekreační výprava“ do polárního Laponska

První díl našeho pořadu Historky ze spacáku se odehrává v mrazivém Finsku, kde se skupinka několika odvážlivců vydala na přechod zamrzlého jezera Inari. Umíte si představit, že spíte ve stanu ve třiceti stupních pod nulou, na konečcích prstů máte své první omrzliny a každý den za sebou taháte desítky kilogramů těžké sáně? Ne?! Tak se pohodlně usaďte a poslechněte si příběh Dana Borna, který originálním způsobem prezentuje své polární „poprvé“.Historky ze spacáku. Nový pořad Expedition clubu, na kterém se můžete podílet i vy! Zažil jsi s námi nějakou netradiční příhodu, která je atraktivní a chceš se o ni podělit s ostatními? Tak ji sepiš, pošli ji na ondra@expeditionclub.cz a s trochou štěstí budeš hvězdou dalšího dílu právě ty! Děkujeme Matějovi Štruncovi za nadabování příběhu a Kateřině Němcové za úžasné obrázky!

7 minJAN 27
Comments
1. Historka ze spacáku: Jak mi omrzl famfrlík aneb „rekreační výprava“ do polárního Laponska

13. Expe Talk: Martin Dubec - K práci v dětském domově jsem se dostal náhodou

Na první pohled byste u Martina Dubce těžko hádali, že pracuje jako vychovatel v dětském domově se zaměřením na chlapce s poruchami chování. Při poslechu našeho rozhovoru si uděláte poměrně jasný obrázek o tom, že práce vychovatele není žádný med a jedná se o psychicky i fyzicky náročné povolání. Martin se však v této pozici našel, naplňuje ho a díky svým koníčkům má na své svěřence pozitivní vliv.Průvodcování je tedy pro Martina (alias Citruse) způsob odreagování, ke kterému ho přivedl jeho brácha Víťa (host minulého Expe Talku). Oba dva mají společného koníčka nejen v podobě cestování, ale také jsou vášnivými surfaři, bikery a lyžaři. Citrus má však ještě jednu zálibu, která není na české poměry tak úplně obvyklá. Chovájí se svou přítelkyní dvojici sibiřských husky a začínají s nimi provozovat dogtrekking. Snad i díky tomu se přestěhovali na podhůří Beskyd, kde mají pro každode...

26 minJAN 8
Comments
13. Expe Talk: Martin Dubec - K práci v dětském domově jsem se dostal náhodou

12. Expe Talk: Vít Dubec - Z prvních dobrých jízd na surfu jsem měl blackout

Vít Dubec je jedním z největších tahounů Expedition clubu. Velký sympaťák, který kromě průvodcování zastává funkci Ferdy Mravence našeho Expe kanclu. Kromě garantování výprav má na starosti vozový park, operuje na emergency telefonu nebo jako copywriter dává dohromady newsletter a jednotlivé texty k nově vypsaným akcím. ️Je vášnivým surfařem, bikerem, horolezcem a skialpinistou. Své okolí učarovává hrou na kytaru a housle, kterým se věnuje už odmalička. Snad i díky tomu má jedinečný dar rozzářit každou místnost do které vstoupí a svou všestranností zaujmout své okolí. Po Martinovi Ksandrovi se jedná o služebně nejstaršího průvodce, takže velká část Expe Talku se týká právě jeho počátků v klubu. Zeptali jsme se ho také na Pik Patkhor (6 083m). Tedy letošní český prvovýstup, který v Tádžikistánu zrealizoval společně s Tomem Cimrem. V neposlední řadě se nám Víťa svěřil o své velké vášni v ...

27 min2019 DEC 19
Comments
12. Expe Talk: Vít Dubec - Z prvních dobrých jízd na surfu jsem měl blackout

11. Expe Talk: Albert Fikáček - Začátky Expedition clubu byly extrémně prodělečné

Albert Fikáček. Zakladatel Expedition clubu, kterého širší veřejnost zná jako cestovatele, který realizuje ty nejvíce ztřeštěné expedice. Postavit si loď z PET lahví a přeplout s ní Středozemní moře? Že to zní jako šílenost? Možná. Ale opravdu crazy to je teprve ve chvíli, kdy dvakrát ztroskotáte a snažíte se expedici dokončit potřetí. ️Že moře není Váš šálek kávy? Nevadí! Třeba Tě zaujme jiná šílenost zahrnující 7 odvážlivců na babettách a těžko uvěřitelný cíl v podobě cesty z Brna do ukrajinské Oděsy. Že na babettě jezdí i Tvoje babička a nedělá kolem toho takové haló? Tak dobře. Víme o něčem, co dokonce rozseká i Tvoji babičku a tím je předělání staré Felicie na pojízdnou železniční drezínu a následná cesta po Transsibiřské magistrále. Stále Tě Albertova aura nechává klidným? Tak si pusť náš poslední podcast, ve kterém se dozvíš nejen spousty informací o jednom z nejvíc in...

28 min2019 NOV 28
Comments
11. Expe Talk: Albert Fikáček - Začátky Expedition clubu byly extrémně prodělečné

10. Expe Talk: Standa Dadák - Život je jedna velká náhoda

Už na první pohled je zřejmé, že je Standa Dadák velký pohodář a sympaticky smýšlející člověk. Je spolumajitelem brněnské restaurace Klub cestovatelů, která se specializuje na libanonskou a indickou kuchyni. Kromě toho se zde také jednou za čas provozují tzv. hmyzí večery, v rámci kterých se pod dohledem odborníka připravuje a následně i konzumuje jedlý hmyz. Restaurace také podporuje neziskovou organizaci Agapo a zaměstnává osoby se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním. Své organizační schopnosti uplatňuje nejen v Klubu cestovatelů, ale také při každoročním pořádání festivalu Nadivoko. Sjíždí se zde cestovatelé z celé země, aby se potkali, seznámili, inspirovali a užili si pohodový víkend na vlnách cestování, hudby, zábavy i poučení. Jelikož je Standův život úzce spjatý s cestováním, byla jen otázka času, než se naše cesty vzájemně propojí. Stalo se tak koncem minulého roku, kdy pro nás jel poprvé v roli průvodce výpravu na Ukrajinu. Podívejte se na další netradiční rozhovor, který jen dokazuje známé „zikmundovské“ moudro, že život je přesným součtem náhod. Doufáme, že se rozhovor bude líbit!

26 min2019 NOV 7
Comments
10. Expe Talk: Standa Dadák - Život je jedna velká náhoda
success toast
Welcome to Himalaya LearningClick below to download our app for better listening experience.Download App