Anger

Anger

  • 概覽
  • 聲音
概覽
himalaya
237 聲音

Når vi ligger under torva betyr det lite at vi går rundt og angrer på ting. Hvorfor ikke kose oss litt med angeren mens vi fortsatt puster? Sivert Moe snakker med interessante mennesker hver uke om deres forhold til anger.

Support this show http://supporter.acast.com/anger.



See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

查看更多
聲音
237聲音

Jeg har igjen samlet fine øyeblikk fra arkivet. Morten Hegseth snakker om hvor kontroversielt det er for en trønder å legge om dialekta si og at han har lært mye av anger, Ingebjørg Bratland snakker om å ha en musikkpersonlighet og en egen personlighet, og lysten til å skjelle ut folk som oppfører seg dårlig, Tete Lidbom forteller om da han sa at han kunne bli fotballproff hvis han fikk et år på seg, og hvor sint folk ble, men at de fortsatt lytter og følger med, Sofie Frøysaa forteller om den ekstreme hetsen kvinner mottar på nett, men hvor utrolig viktig det er å fortsette kampen for likestilling, Jorun Stiansen snakker om sin irritasjon over folk i 30-årene som plutselig forandrer seg og blir mye eldre enn de er, og om å aldri ville bli voksen selv og Vidar Magnussen snakker om hvor dårlig han er til å si nei på en god måte og å spille seriøst teater og se folk i publikum som sovner.Programleder: Sivert MoeSupport this show http://supporter.acast.com/anger. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Camilla Frey er skuespiller og rytter. Camilla angrer mye og lite, og mener det må være lov å kjenne på angeren og ikke tenke så stort og lære av alt alltid. Vi snakker bl.a. om en dramatisk historie fra ungdommen der hun var vitne til en alvorlig hendelse på et hotell i Stavanger, om hvordan det var å miste bestefaren sin og at det ikke alltid hjelper å høre hvor langt og godt liv folk hadde f.eks., at det var utopisk å tenke at man kunne bli skuespiller der hun vokste opp, hesteinteressen og hvor viktig det er å fokusere på noe annet enn seg selv hele tiden, at auditioner går så mye bedre når det ikke er på liv og død, ønsket om å bli en god riking, om hvor omveltende det var å bli forelder, at folk ofte forventer at kvinner skal få barn og at alle perioder er hennes favorittperiode.Programleder: Sivert MoeSupport this show http://supporter.acast.com/anger. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Rasmus Wold er stand-up komiker. Han angrer på en ting han gjorde i 10. klasse som han virkelig lærte av, men har ikke så mye anger ellers i livet. Vi snakker bl.a. om å være ganske flat følelsesmessig, uten de store toppene og dype dalene, og at det rett og slett kan være litt kjedelig, om da stand-up var litt mer på død og liv for han, at nykommere har flere veier inn i bransjen nå enn før, at det er motiverende og inspirerende med så mange forskjellige humorformer som finnes i dag, at bransjen stadig får mer mangfold, tenniskarrieren som var fylt med mye sorg og aggresjon, men måtte avsluttes tidlig og gjorde at han slappet mer av, savnet etter forelskelse og en god del om en jobb som gjorde at han nesten la stand-up på hylla.Programleder: Sivert MoeSupport this show http://supporter.acast.com/anger. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Karsten Blomvik er komiker og programleder. Han prøver å unngå å gjøre ting han angrer på, men har en utrolig sterk Airbnb-historie han angrer mye på. Vi snakker bla. om film, at green screen og blue screen er på vei ut og at «Ringenes Herre» er verdens beste filmserie, at det å ha det helt greit er helt fantastisk, en oppvekst med depresjon og selvmordstanker, å ikke fysisk være i stand til å felle tårer, hvor viktig meditasjon, trening og å skrive ned ting han er takknemlig for er, redningen og trøsten i Slipknot og stand-up, om hvor forferdelig dårlig systemet for psykisk helsehjelp er i Norge og en god del om å få seg katt og å begynne å stå opp tidlig om morgenen.Programleder: Sivert MoeSupport this show http://supporter.acast.com/anger. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Komiker Herman Flesvig i Anger episode 20. Herman forteller hvordan det er å ha en jobb som i så stor grad dreier seg om en selv. Vi snakker bl.a. om det fine, energiske og kreative med ADHD, det å delegere bort ansvar og tvile litt på hva man egentlig kan og om å kanskje bli en skjeggete Jim Carrey-filosof etterhvert.Programleder: Sivert MoeSupport this show http://supporter.acast.com/anger. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Marius Ofstad er musiker, låtskriver og gitartech blant mange andre ting. Han angrer på at han ikke sluttet i jobben og fulgte drømmen tidligere, men er ekstremt lettet over å ha gjort det til slutt. Vi snakker bl.a. om at en trygg jobb ikke er nok hvis man ikke har det bra, friheten i det å jobbe frilans, musikkinteressen som startet med fele og Kiss, og utviklet seg til gitar, bass og Mastodon, å leve med ADHD og depresjon og at mange inntrykk hjelper veldig, fra f.eks. konserter og pinball, elsk-hat-forholdet til det å lage musikk, den nye kjærligheten til lys og en god del om viktigheten av å være åpen og ærlig, og ikke være så glad i overfladisk prat.Programleder: Sivert MoeSupport this show http://supporter.acast.com/anger. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Erlend Ropstad er musiker og låtskriver. Han vil ikke angre så mye, for han tror ikke at han hadde vært der han er i dag, hvis han angret på alt han gjorde og ikke gjorde, men har litt anger tilknyttet surfebrett og gitar. Vi snakker bl.a. om hvor nyttig det er for ham å løpe, både fysisk og psykisk, at det rydder opp i ting, å ha presset seg selv siden han var liten, men at det er en glede i det, fobien for frisører og hodebunnsmassasje, at han skulle ønske at han hadde et artistnavn, for det er rart å tenke at hans eget navn er et brand, solokonserter under pandemien som ble til nye låter og en ny plate, å ikke ville bli satt i bås og en god del om at man må gjøre det som gjør seg selv lykkelig for at de rundt også skal være det.Programleder: Sivert MoeSupport this show http://supporter.acast.com/anger. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Martha Antonette Solli er journalist og programleder, og har et intenst forhold til anger, og hun forbinder angeren med en form for selvhøytidelighet. Vi snakker bl.a. om at man må spørre besteforeldrene sine om det man lurer på før det er for sent, om da programleder var i 18-årsdagen til Martha og hva som ble gitt i gave, selvfølgelig mye om Trøndelag og at mange ikke helt respekterer eller forstår identiteten til folk i distriktet, om Oslo om morgenen og tusenvis av bokser med sardiner, om å ikke ha vært redd for døden før hun fikk seg kjæreste, om arbeidet med «Gutter mot verden» og at vi løser ved å ikke snakke med de vi er uenige med, og en god del om å synge høyt i butikken, snakke høyt med seg selv og om å være nominert til Gullruten.Programleder: Sivert MoeSupport this show http://supporter.acast.com/anger. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Martin Blekkerud er journalist, musiker og tidligere friidrettsutøver. Han angrer på mye han har gjort, men bruker lite tid på å tenke på det lenger. Vi snakker bl.a. om å inneha en norgesrekord i 25 år, om å ha kreft, alt det innebærer av cellegiftbehandling, rehabilitering og ettervirkninger, om hvorfor han og kona åpnet en flaske sjampis da han fikk kreftbeskjeden, at det hjalp ham å takle sin prosess bedre da han så andre rundt seg med alvorlig sykdom, at journalistkarrieren startet med å hate dekningen av sport i lokalavisa, viktigheten av å være interessert i mennesker for å lage gode portretter, gullalderen i Se og Hør og en god del om det sterke hatet for frukt og skum i sjokolade og at pølsa må være ren.Programleder: Sivert MoeSupport this show http://supporter.acast.com/anger. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Kevin Kildal er stand-up komiker og en mann med en tå i flere bransjer. Hans forhold til anger er fortsatt mye knyttet til ting han ikke får gjort noe med, og i dårlige perioder kan angeren bli altoppslukende. Vi snakker bl.a. om befrielsen av å være kvitt fomo, hvor motiverende det er når store komikere har en dårlig opptreden, likheten mellom komikere og musikere, om å være ydmyk og bry seg om alle som jobber der han skal opptre, interessen for penner, den store innflytelsen Dag Sørås har hatt på han og hans humor, å heller være for åpen og ærlig enn å ikke si noen ting, at man ikke får stått like ofte på scenen hvis man bor utenfor Oslo, erfaringene og lærdommen av å starte pub under pandemi, konkurranse og indre justis i bransjen og hvor viktig det er å ha noen å gå til.Programleder: Sivert MoeSupport this show http://supporter.acast.com/anger. See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

123...24
常見問題
  • Himalaya 是什麼?
    喜馬拉雅國際版,Himalaya 是一款有聲書 App,旨在為全球華人的終身學習提供隨時、隨地、隨心的全新聽書體驗。成為會員,即可以暢聽站內 100,000+ 海量會員內容。
  • Himalaya VIP 有什麼權益?
    你僅需花費每日低至 0.16 美金,就可以立即暢聽 100,000+ 全球銷量超百萬的暢銷有聲書,每週聽一本爆款新書,還有更多預售新書等著你!另可獲得每月 5 張免費體驗卡贈親友的福利,等同於贈送 1 張年卡的價值。
  • 我怎麼享受免費試用?
    現在訂閱 Himalaya VIP 即可享受至少 7 天的免費試用! 免費試用期內,無需付費即可免費暢聽會員包中的全部內容,包含 100,000+ 全球銷量超百萬的暢銷有聲書,和世界名校教授的原聲英文課程。
  • 我該怎麼使用優惠碼?
    在 Himalaya 首⻚選擇「開啟免費體驗」註冊完成之後, 輸入「優惠碼」選擇申請,支付成功後即可開啟 Himalaya VIP 內容免費暢聽權益!
  • 可以在哪收聽?
    Himalaya 提供你隨時隨地想听就听的服務, 可以下載 Himalaya APP 使用手機享受服務,同時也支持網頁版登陸在電腦上享受暢聽服務。
  • Himalaya VIP 的價格是多少?
    Himalaya VIP 採用連續訂閱的模式,按月訂閱價格為 $11.99/月;按年訂閱價格為 $59.99/年。每天僅需 0.16 美元,讓耳朵隨時隨地步入擁有 100,000+ 書籍你的專屬圖書館。
  • 我不想訂閱了,要如何取消?
    通過網頁端訂閱如何取消?
    你可以 點擊這裡 取消訂閱。 在試用期內取消訂閱,則不會自動續費;如果你已經成功續費後取消訂閱,則下個扣款週期不會自動續費。
    通過手機端訂閱如何取消?
    你可以在iTunes/Apple或Google Play設定中取消訂閱。在試用期到期前48小時取消訂閱,則不會自動續費;如果你已經成功續費後取消訂閱,則下個扣款週期不會自動續費。你可以通過以下連結找到如何取消訂閱的詳細資訊:Apple Store取消訂閱方法  Google Play取消訂閱方法

與Himalaya一起

每天15分鐘
在碎片的時間裡,學習一個知識點;通勤時、家務時、運動時,隨時隨地暢聽
每週1本新書
優選最新最熱暢銷書,資深編輯精心挑選榜單佳作,只聽有價值的好書
每年10大系列
商業財經、歷史文化、親子育兒,同系列好書好課一網打盡,帶你深入探究一個主題
app store
google play