Sekielski o nałogach

Sekielski o nałogach

 • Overview
 • Episodes
Overview
himalaya
84 Episodes
Rozmawiam z uzależnionymi ludźmi. Chcę pokazać, że trzeźwe życie jest dobre i warte zachodu. Sam jestem uzależniony. Od alkoholu, narkotyków, cukru. Przeszedłem dwie terapie oraz program 12 kroków AA. Trzeźwieję i mam się całkiem dobrze. Jeżeli szukasz wsparcia lub masz kogoś bliskiego borykającego się z nałogiem, to posłuchaj moich rozmów.
see more
Episodes
84 Episodes

Łukasz Tchórzewski z uporem maniaka prowadzi na TikToku edukację o alkoholizmie. Ale zanim przeszedł na jasną stronę mocy stracił rodzinę, zdrowie i szacunek do samego siebie. Swojego dna sięgnął trafiając do szpitala psychiatrycznego.

Otępienie, brak chęci do życia, paranoiczne stany lękowe - tak wygląda zejście w wieloletniego zażywania benzodiazepin. Niektóre leki, które mają pomagać chorym, z łatwością uzależniają. O być może najbardziej "kobiecym" z uzależnień opowiada Katarzyna T. Nowak, autorka książki "Nienasycona".

Już od wielu lat nie piła, gdy weszła to kasyna. To było to! Moment wejścia do salonu gier był nieporównywalny z niczym. Przez dwa lata „przygody” z hazardem przegrała wszystko. Pokory do swoich uzależnień nabrała dopiero we wspólnotach AA i AH. Elżbieta Krysiak. Skorzystaj z 30-dniowego darmowego dostępu do aplikacji BookBeat wpisując kod "sekielski" klikając w ten link: https://www.bookbeat.pl/sekielski

Około 80% uzależnionych od alkoholu wraca do picia mimo skończonej terapii. U heroinistów jest jeszcze gorzej - tu już 90% pacjentów wraca do ćpania po roku abstynencji. Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk kilka lat temu zaczęli to badać. Efektem jest aplikacja Nałogometr 2.0, która z pomocą sztucznej inteligencji pozwala wychwytywać nawrót choroby. Kolejnym celem jest opracowanie skutecznych dla każdego użytkownika metod poradzenia sobie z głodami i uchronienie go przed powrotem do nałogu. Moim gościem jest współtwórca aplikacji, prof. Mateusz Gola. Zachęcam też wszystkich uzależnionych do wzięcia udziału w anonimowym badaniu, które pomoże stworzyć naukowcom jeszcze skuteczniejsze narzędzie do wspierania procesu trzeźwienia. Link do badania jest tu: https://badanienalogow.pl/?&utm_source=youtube&utm_medium=social&utm_campaign=msekobn

Umawialiśmy się na to spotkanie od 1,5 roku. Przegadaliśmy w tym czasie kilka godzin. Magda dużo więcej opowiedziała mi o swoich zaburzeniach seksualnych przed samym nagraniem. Przed kamerą chciała bardziej zwrócić uwagę na przyczyny tego, że stała się seksoholiczką.

Dziewczyna z zamożnego domu, w którym pozornie wszystko było. Do momentu bankructwa rodzinnego biznesu. Wtedy rozlał się alkohol. Ale prawdziwy koszmarem było dopiero życie z przemocowym partnerem. Nawet jej siedmioletni syn błagał ją, by odeszli od tego człowieka. Ewa Podsiadły, autorka bloga "Nabita w butelkę".

Kiedy przestał pić nie do końca zdawał sobie sprawę, że jest alkoholikiem. Bo był z tych uzależnionych, którzy nie upijają się do nieprzytomności. Bo syn nie widział go nigdy nawalonego. Pił jednak codziennie, a kiedy rodziła się jego córka myślał tylko o tym, czy zdąży się dzisiaj napić. Marcin Zegadło - poeta, prozaik i publicysta

Nastolatkowie ćpają i to niezależnie od rodzinnego statusu. Palą marihuanę, biorą stymulanty, łykają też tabletki. Dobry terapeuta nie spyta nastolatka czy bierze, spyta co bierze. A my, rodzice często jesteśmy ślepi i wypieramy to, że nasze dzieci testują na potęgę. Moim gościem jest Maria Banaszak, terapeutka uzależnień i współautorka książki "Hajland. Jak ćpają nasze dzieci".

Przez ponad 20 lat cierpiała na bulimię. Na palcach jednej ręki mogłaby policzyć dni w każdym z tych lat, w których nie wymiotowała. Nie pomogały terapie, leki ani konsultacje psychiatryczne. Dopiero gdy usłyszała, że jest córką alkoholiczki zaczęło lepiej żyć.

Gdy w podstawówce poskarżyła się szkolnej wychowawczyni na pijącego ojca, usłyszała od niej: "Dziecko! Takich rzeczy się nie mówi." Na swojej pierwszej sesji z terapeutką uzależnień była zdziwiona, że ma już więcej nie pić. Jeszcze długo była przekona, że wróci do picia. Monika Adamczyk.

123...9
Got questions? We've got the answers
 • What is Himalaya?
  Himalaya is an audio platform that delivers the inspiration and knowledge you need to achieve your most ambitious goals. In just 10 minutes a day, you’ll learn the secrets of happiness, success, and more from some of the world's highest achievers and thought leaders. From our powerful life stories to high-impact courses, you'll find what you need to get inspired and get ahead.
 • Is there a free version that I can try out?
  By default, you’ll have 7 days after signing up before you are charged. You may also be given some promo codes with a longer free trial period. During the free trial period (7 days or longer), you will have full access to all paid content in Himalaya Learning.
 • How can I redeem a promo code?
  You can edit your promo code on the checkout page. Go to https://www.himalaya.com/premium/us and select "Start 7-day free trial". You need to register your account or log in to your account before you go to the checkout page. Click “Have a promo code to apply?” and replace the default promo code with the code you have.
 • Why do you need my credit card?
  In order to verify your identity, we require credit card validation upfront. We'll never charge your card until the free trial period is over. And unless you'd like to cancel, no further action will be needed on your part to begin recurring monthly payments as an official Himalaya listener! If you ever have any questions about payments or charges, please don’t hesitate to contact us at support@himalaya.com. We’ll help you solve your problem as fast as we can.
 • How do I cancel my free trial?
  1. On desktop: Go to https://www.himalaya.com; click your username on the upper right corner, and select “Membership” from the drop-down list; Click your active membership, then click on "Next Billing Date >" and "Cancel Subscription" 2. On Android mobile: In the app, go to "account" and choose the “member details” page, then choose to unsubscribe; 3. On iOS mobile: If you initially subscribe on the web, you cannot cancel it on the iOS mobile app. You need to follow the instructions for cancellation on desktop; if you subscribe via the iOS mobile, you can also turn off the automatic renewal via the iTunes/Apple ID settings.
 • How do I cancel my subscription?
  Subscribed from the Website?
  You can click here to unsubscribe. If you cancel the subscription during the trial period, it will not automatically renew; if you cancel the subscription after successful renewal, the next deduction cycle will not automatically renew.
  Subscribed from IOS or Android apps?
  You can cancel the subscription through Apple or Google Play settings. If you cancel the subscription 48 hours before the expiration of the trial period, the subscription will not be automatically renewed; if you cancel the subscription after successful renewal, the next deduction cycle will not be automatically renewed. You can find detailed information on how to unsubscribe from the link below:Cancel a subscription from Apple  Cancel a subscription from Google Play

With Himalaya APP

Listen On-The-Go
Audio courses turn your chore time into productive learning moments. No need to sit down and get locked in front of a screen
Short & Sweet
Each course is composed of lessons about 5 mins long and designed to be bite-sized to make the learning schedule flexible for you
Accomplish More
Get ahead by learning first-hand insights and knowledge from some of the world's sharpest minds and industry leaders.
app store
google play